fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Коаліція охочих”: чи готові європейці скерувати свої війська в Україну і коли це станеться

Будь-які розмови про введення миротворчого контингенту в Україну наразі є гіпотетичними, адже ще невідомі “параметри миру” і післявоєнний устрій. Однак сам процес обговорення цієї теми з європейськими союзниками – це вже великий плюс.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Павло Лакійчук, керівник безпекових програм центру глобалістики “Стратегія ХХІ”.
“Коли ми говоримо про “коаліцію охочих” чи “коаліцію рішучих”, то починаємо не з того боку. Ми розглядаємо цю коаліцію як підготовку до введення в Україну після завершення війни чи встановлення миротворчого контингенту. Для того, щоб зрозуміти, який контингент знадобиться після війни, чи знадобиться він взагалі, коли він знадобиться, в яких містах, з яким озброєнням, якою кількістю, треба мати параметри миру… Цього ми не маємо. Тому будь-які розмови про післявоєнний устрій чи миротворчу місію поки що доволі гіпотетичні”, – вважає Лакійчук.

“Коаліція охочих”: чи готова Європа до рішучих дій

Водночас він наголосив, що сам процес обговорення – це вже великий плюс, адже раніше ця тема була табуйована в європейців. Однак після заяв президента Еммануеля Макрона про ймовірність появи французьких солдатів в Україні усе змінилося.
“Фактично тоді він порушив табу. Спочатку всі були проти, потім виявилось, що проти за певних умов. І далі процес рухається. Зараз вже розмовляють про конкретні країни та контингенти. Це все ще гіпотетично. Але шлях, який пройшли, вже неймовірний. Пройти ще треба більший шлях”, – додав експерт з безпекових питань.
“Плюс у тому, що якщо дійсно настане момент, коли з’явиться потреба в європейському воєнному контингенті, певні напрацювання вже будуть. І ухвалити рішення буде значно простіше, ніж якби ця ситуація була рік тому. Хай дискутують, але головне зараз не це. Головне те, що коаліція формує своєрідне продовження “Рамштайну”. Це те, що наші європейські і не тільки європейські партнери готові допомагати тут і зараз зброєю, технікою, боєприпасами Україні в нашій обороні. Це плюс”, – переконаний Лакійчук.

Закінчити війну в Україні за 100 днів: у Трампа відмовились від обіцянки

Нагадаємо, у Парижі завершився саміт “Коаліції охочих”, у якому взяли участь представники 31 країни, а також президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен і генеральний секретар НАТО Марк Рютте. Учасники зустрічі обговорили подальшу підтримку України, санкційну політику щодо Росії та перспективи безпекових гарантій.
Водночас Франція виступила з ініціативою розгорнути миротворчі сили в центральній частині України, ймовірно, вздовж річки Дніпро. Це питання активно обговорюється в рамках європейських військових структур.
Як повідомлялося, напередодні Президент України Володимир Зеленський прибув до Франції з офіційним візитом. Він провів зустріч із президентом Франції Еммануелем Макроном. Лідери двох країн обговорили поточний стан війни в Україні, гуманітарну ситуацію, а також подальші кроки у співпраці між Україною та Францією.
Згодом Володимир Зеленський повідомив про успішні результати зустрічі європейських лідерів у Парижі, на якій були визначені ключові напрямки співпраці щодо посилення обороноздатності України та тиску на Росію.
До слова, Франція анонсувала виділення нового пакету військової допомоги Україні вартістю два мільярди євро.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Коаліція охочих”: чи готові європейці скерувати свої війська в Україну і коли це станеться appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією