
ОПЕК+ ухвалила рішення збільшити видобуток нафти у травні на 411 000 барелів на добу, що перевищило очікування ринку та ще більше посилило падіння цін на нафту, повідомляє Bloomberg.
Зазначається, що це рішення було прийняте на тлі економічної напруженості, спричиненої новими тарифами президента США Дональда Трампа.
Збільшення пропозиції від ОПЕК+, очолюваної Саудівською Аравією та Росією, відбулося після обговорень серед міністрів картелю.
Однією з головних причин рішення стало перевищення квот окремими країнами-учасницями. Водночас це відповідає зовнішньому тиску США, який вимагає зниження цін на нафту.
“Якщо ОПЕК+ хотіла втримати ціни під контролем, то їхній вибір моменту був ідеальним, особливо з огляду на нові торговельні заходи Трампа”, – зазначив керівник аналітики Onyx Commodities Ltd Гаррі Чилінгірян.
Ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 5,5% і досягли позначки $70,80 за барель. Аналітики відзначають, що глобальний ринок нафти залишається вразливим через геополітичні та економічні чинники, а багатьом країнам-членам ОПЕК+ потрібні вищі ціни на нафту для збалансування своїх бюджетів.
Країни ОПЕК+ знову зустрінуться 5 травня, щоб ухвалити рішення щодо рівня видобутку у червні.
ОПЕК+ — організація, створена нафтовидобувними державами для стабілізації цін на нафту. Членами цієї організації є країни, чия економіка залежить від доходів з експорту нафти.
Основна мета організації — координація та уніфікація нафтової політики країн-членів організації з тим, щоб забезпечити справедливі та стабільні ціни на нафту на світовому ринку, ефективне економічно обґрунтоване і регулярне постачання нафти країнам-споживачам, а також забезпечити інвесторам, які вклали свій капітал в розвиток нафтовидобувної галузі, справедливу прибутковість вкладень.
Схожі новини
США підтвердили підготовку до передачі Україні додаткових винищувачів F-16
ЄС готовий відповісти контрзаходами на запроваджені Трампом мита, якщо переговори з Вашингтоном зазнають невдачі — заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн
США запровадили нові мита: 10% на українські товари, 20% на імпорт з ЄС, 34% на товари з Китаю