Українцям не варто очікувати чогось надзвичайного від інаугурації Дональда Трампа, натомість більш важливішими будуть призначення посадовців на ключові посади у новій адміністрації. А ось зустрічі з Володимиром Путіним і Сі Цзіньпінем можна порівняти з “босами” у комп’ютерних іграх.
Таку думку в етері “Прямого” висловив політолог Олег Саакян.
“Перш за все, інаугурація – це церемоніальна подія. Я вже втомився відповідати щодо того, а що буде 20 числа, а як це змінить. Нічого не змінить, звичайний день, це церемоніальний ритуал. Після цього куди більш знаковою подією буде призначення посадовців, які мають пройти через Конгрес. І от там, де будуть голосування, це вже буде цікавіше. Ми побачимо, наскільки Трамп в ладах з власною партією: кого зріжуть, кого не зріжуть, які будуть дебати, хто проголосує, хто ні. Це десь куди більше змістовного м’яса для аналізу і для розуміння ситуації”, – зауважив Саакян.
План Трампа для миру в Україні: санкції, переговори та нові домовленості
Окрім того, за його словами, у команді Трампа будуть тримати стратегічну невизначеність, зокрема і щодо можливих переговорів з кремлівським диктатором Володимиром Путіним, щоб “мати широке поле маневру і можливості гратися”.
Коли тільки кадри призначать, ми це зрозуміємо. Тому стратегічна невизначеність буде. Це перші інтерв’ю, заяви тих, хто буде призначений. З них ми якісь програмні речі вже дізнаємося, за які вони будуть нести відповідальність. І тільки після цього ми зможемо взагалі говорити про щось більш-менш визначене щодо переговорів з Росією. Відбудеться, скоріш за все, телефонний дзвінок. І не одразу. Бо Трамп його дорого продасть Росії. Він не піде на телефонний дзвінок просто без якихось кроків з Росією. Як мінімум, вони мають продемонструвати щирість своїх намірів. Я певен, що американці покладуть на стіл певні вимоги, щоб вони її продемонстрували”, – пояснює політолог.
При цьому він наголосив, що Трамп уже змінив свій підхід до цього питання, заявивши вже не про “24 години”, а “до півроку”.
Трамп – це виклик, ризик і можливість – Порошенко
“Раніше Трамп казав: я зателефоную, я вирішу, я зустрінусь. А тоді він вже казав: Путін хоче зустрітися, наші команди працюють. Він вже відмовився від цієї передньої тези. І сказав, що не я тепер буду смикати і телефонувати. Ні, тепер Росія зацікавлена, а ми будемо спостерігати, ми даємо собі додатковий час, ми будемо готувати”, – зауважив Саакян.
На його переконання, Трамп дав собі ширший горизонт у часі і більше поле для маневру, розуміючи, що швидко завершити війну не вдасться.
“Він сказав, що він спробує завершити російсько-українську війну. Він вже не говорить “завершить”. І до цього сказав, що ситуація виявилася складнішою, ніж очікували. Іншими словами, Трамп дає собі ширший горизонт часовий, ширший горизонт поля маневру. Тому що розуміє, що швидко завершити російсько-українську війну не вдасться. Ті поступки, які хоче Росія, ніхто їм ніколи не дасть”, – вважає політолог.
“Трамп не може створити з російсько-української війни кейс власної поразки. Бо йому далі говорити з Сі Цзіньпінем щодо світового устрою. І мати слабкість. Знаєте, як у комп’ютерній грі – є різного рівня боси. Так от, Путін це ще там десь 10 рівень, а Сі Цзіньпін – це 50 рівень”, – провів незвичну аналогію Олег Саакян.
Швидких рішень не буде: чого очікувати від переговорів Трампа з Путіним
Нагадаємо, 17 січня новообраний президент США Дональд Трамп і лідер Китаю Сі Цзіньпін провели телефонну розмову. При цьому деталі розмови Трампа і Сі Цзіньпіня поки не розголошуються.
Як відомо, 20 січня у Сполучених штатах Америки відбудеться інавгурація 47-го президента Дональда Трампа. В урочистостях візьмуть участь співачка Керрі Андервуд, американська диско-група Village People, кантрі-співак Лі Грінвуд та оперний співак Крістофер Маччі. А ще Трамп запросив на свою інавгурацію кількох іноземних лідерів та європейських політиків.
Слід зауважити, що чинний держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що адміністрація Джо Байдена активно працює над тим, щоб передати новообраному президенту Дональду Трампу сильні позиції у питанні підтримки України.
Також стало відомо, що команда новообраного президента США Дональда Трампа працює над організацією телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним.
Як повідомлялося, рішення США про введення санкцій проти найбільших нафтових компаній Росії, зокрема і “Газпрому”, серйозно вдарить по Кремлю і може стати суттєвим козирем для Дональда Трампа на майбутніх переговорах з Володимиром Путіним.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Битва з “босами” як у комп’ютерній грі: чого очікувати Києву після інаугурації Трампа appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Києві відновила роботу станція “Лук’янівська” після російської атаки
ССО атакували нафтобазу у Калузькій області: вона є логістичним центром окупантів
Росіяни атакували Запоріжжя: кількість поранених зросла до 10