Метапневмовірус людини (HMPV) щороку з’являється в Україні в межах звичного епідемічного сезону. Цей респіраторний вірус, який здебільшого викликає легкі симптоми, рідко провокує ускладнення, проте може бути небезпечним для дітей, людей похилого віку та осіб із ослабленим імунітетом.
За словами головної інфекціоністки України Ольги Голубовської, інкубаційний період HMPV становить від 3 до 6 днів, а тривалість захворювання зазвичай складає 7-10 днів. Вірус найбільш активний у помірному кліматі протягом пізньої зими та весни.
У NDTV World повідомили, що метапневмовірус може вражати людей будь-якого віку, але найбільш вразливими є діти до 5 років, особливо немовлята, люди похилого віку старше 65 років та особи з ослабленою імунною системою або хронічними респіраторними захворюваннями, такими як астма.
Захворювання зазвичай минає самостійно, і специфічного лікування не потребує. У тяжких випадках за кордоном застосовують інгаляційний рибавірин, проте його ефективність поки не підтверджена дослідженнями, і в Україні ця форма препарату не зареєстрована.
Для профілактики інфекції рекомендується дотримуватися загальних заходів:
регулярно мийте руки з милом;
уникайте контактів із хворими людьми;
дотримуйтесь етикету кашлю (прикривайте рот серветкою чи згином ліктя);
періодично провітрюйте приміщення.
Ці прості заходи допоможуть знизити ризик зараження та поширення вірусу.
Журналісти “Уніан” зазначили, що метапневмовірус не є новим збудником, адже він був відкритий понад 20 років тому і є доволі поширеним — більшість людей перехворіють хоча б раз у житті.
У разі появи симптомів захворювання, особливо у представників груп ризику, рекомендується звернутися до лікаря для отримання кваліфікованої медичної допомоги.
Відомо, що метапневмовірус людини (HMPV), спалах якого спостерігається у Китаї та низці інших країн, є давно відомим вірусом, який циркулює в Україні кожного епідемічного сезону.
До слова, в Україні зареєстровані перші випадки зараження метапневмовірусом (HMPV), фахівці висловлюють занепокоєння тим, що він може стати причиною нової пандемії.
Раніше повідомлялося, що на тлі зростання кількості випадків захворювання метапневмовірусом (HMPV) у Китаї переповнені лікарні. Попри занепокоєння, що він може стати причиною нової пандемії, як COVID-19, офіційний Пекін применшує проблему поширення HMPV, видаючи це за щорічне зимове явище.
В Україні станом на 5 січня зареєстрували 13 підтверджених випадків зараження метапневмовірусом (HMPV)
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Метапневмовірус: що потрібно знати про поширення, симптоми та профілактику appeared first on Прямий.
Схожі новини
Головком ЗСУ розповів, за рахунок чого Україна може перемогти РФ
TikTok знову повернувся у США: на яких умовах Трамп відклав блокування платформи
Втрати армії РФ у 2024 році: Сирський повідомив шокуючі дані