Заклики західних партнерів до зниження мобілізаційного віку зумовлені бажанням зняти з себе відповідальність за невиконання домовленостей щодо постачання озброєнь Україні.
Про це заявила віцепремʼєрка з питань європейської інтеграції та міністерка юстиції Ольга Стефанішина у відповідь на питання Суспільного, зниження віку мобілізації “не може бути продиктоване заявами посадовців Білого дому чи будь-кого іншого”.
“Це не позиція — це реальність. Воїни мають бути забезпечені. Я особисто сприймаю це як бажання зняти відповідальність за ті домовленості, які були раніше”, – наголосила Стефанішина.
У Великій Британії застерегли Україну від мобілізації 18-річних: деталі
Раніше Стефанішина повідомляла, що на зустрічах із високими посадовцями Європейського Союзу обговорювався вік мобілізованих. За її словами, в України “є дуже очевидна відповідь”.
“Ми не можемо прийняти цю критику, оскільки немає ні системи планування, ні тренування, ні оснащення”, – сказала тоді Стефанішина.
Раніше агентство Associated Press із посиланням на джерело в Білому домі повідомило, що адміністрація президента США Джо Байдена наполягає на зниженні мобілізаційного віку в Україні з нинішніх 25 років до 18.
Згодом у МЗС розповіли, що США справді порушували питання зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років, однак Київ переконаний, що важливіше військова допомога.
У відповідь на це радник президента Володимира Зеленського Дмитро Литвин заявив, що Україна не бачить сенсу в зниженні мобілізаційного віку, оскільки українській армії не вистачає західної зброї.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Зниження мобілізаційного віку в Україні: що кажуть в Раді appeared first on Прямий.
Схожі новини
До України з візитом прибув міністр оборони Італії
Фахівців інженерно-авіаційної служби відправлять у піхоту: реакція Повітряних сил
Уламки російського дрона пошкодили енергетичну інфраструктуру на Полтавщині