Питання завершення війни досі залишається складним і дискусійним, адже немає чіткого визначення перемоги, поразки чи навіть «заморожування конфлікту». Дискусії тривають навіть щодо того, коли саме почалася війна: чи повномасштабне вторгнення є продовженням подій 2014 року, чи це вже новий етап.
Про це у себе в Телеграм написав радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
На його думку доречніше говорити про завершення «гарячої фази» конфлікту та недопущення поразки у майбутньому.
“Однак як це може відбуватися і за яких умов? Варто аналізувати ситуацію, базуючись на подіях останніх тижнів, а не припущеннях чи заявах потенційних посадовців Трампа”, – написав він.
Нещодавні події дають можливість зробити деякі висновки. Зокрема: зустріч Зеленського з Макроном і Трампом, візит Макрона до Польщі, заяви Трампа та його радників щодо України, а також можливість зустрічі Зеленського, Макрона та Шольца для обговорення питання миротворчого контингенту. Усі ці події свідчать про підготовку до розгортання іноземного контингенту вздовж лінії фронту. Важливо зазначити, що це не традиційні миротворці, а, швидше, гаранти безпеки.
Що далі? Вступ України до НАТО поки що малоймовірний. І хоча ми виступаємо проти такого підходу, питання залишається відкритим. Зауважте, як змінилася риторика щодо «кордонів 1991 року» порівняно з тим, що обговорювали пів року тому. Щодо окупованих територій, нинішній підхід не дає підстав сподіватися на їх швидке повернення. Україна, безумовно, ніколи не визнає ці території російськими, але реальні механізми їх повернення наразі не проглядаються”, – наголошує Андрющенко.
Європа, зі свого боку, може формувати новий безпековий альянс, у якому Україна матиме своє місце. Це буде щось середнє між НАТО і Будапештським меморандумом.
Загалом, ситуація вказує на можливість реалізації сценарію, схожого на розділення Кореї чи Німеччини. Чи це вигідно Україні? Питання відкрите. Але без підтримки США наші варіанти обмежені, тому потрібно підготуватися до реалістичних сценаріїв і уникати необґрунтованих очікувань.
Припинення вогню теж може не відбутися, тож слід тримати в голові і такий розвиток подій. Щодо угод: їх може підписати переговорна група, наприклад, під керівництвом Арахамії, а затвердити Верховна Рада чи РНБО. Це може виглядати вигідніше з політичного погляду.
Нагадаємо, Джуліан Барнс у статті для The New York Times написав, що бачить імовірним завершення війни в Україні у 2025 році, адже і в Україні, і в Росії закінчуються війська, й обидві країни намагаються призвати більше молоді на фронт. Ця реальність, на його думку, означає, що 2025 рік буде роком переговорів.
13 грудня номінований Дональдом Трампом на посаду спецпосланця Росії та України генерал-лейтенант у відставці Кіт Келлог анонсував візити, які здійснить команда обраного президента США, щоб вислухати думки Москви та Києва щодо завершення війни.
Крім того, Кіт Келлог висловив переконання в тому, що обраний президент США може завершити російсько-українську війну за кілька місяців.
Нагадаємо, в етері “Прямого” дипломат Олег Шамшур висловив думку, що у новообраного президента США Дональда Трампа поки що немає чіткого плану закінчення війни. Тому до 20 січня Україні важливо зупинити просування військ РФ і перехопити стратегічну ініціативу для подальших переговорів з кремлівським диктатором Володимиром Путіним на прийнятних умовах.
Водночас раніше Трамп заявляв, що український лідер Володимир Зеленський висловив готовність до укладення миру, тоді як російський диктатор Володимир Путін фактично зазнав поразки у війні. У відповідь на це Володимир Зеленський заявив, що Путіна можна зупинити тільки силою, і Україна розраховує на підтримку Сполучених Штатів й інших партнерів. Натомість Трамп не виключає, що після його інавгурації військова допомога США Україні скоротиться.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Чи закінчиться війна у 2025 році – названо чотири важливих маркери appeared first on Прямий.
Схожі новини
Остання боротьба: як українські шахтарі захищали вугільну шахту біля Покровська
В Україні стрімко зростає попит на 1000-гривневі банкноти
Українцям у Британії загрожує втрата роботи і житла