Чеська компанія UAC запустила серійне виробництво розвідувальних дронів Leleka-LR та ударних “Булава” ексклюзивно для української армії, щороку планується випускати сотні безпілотників.
Про це повідомляє E15.
“Зараз постачання безпілотної техніки з Чехії в Україну є абсолютним пріоритетом. У майбутньому ми маємо намір отримати вирішальну частку центральноєвропейського ринку в категорії середніх безпілотників та постачати продукцію в збройні сили країн НАТО та інших держав”, – пояснює бізнес-плани Штефан Фюле з керівництва UAC.
Відомо, що UAC є філією приватної української компанії DeViRo, котра з 2014 року займається розробкою та виробництвом безпілотників військового класу.
Зараз на потужностях компанії в чеському місті Коліні працює близько 80 працівників, переважно українців. Лише п’яту частину з усього персоналу складають чехи. У компанії розповідають, що з масштабуванням виробництва UAC збільшуватимуть кількість працівників.
Leleka LR це український безпілотник, який виробляється за межами України на чеському заводі. Виробник “Лелеки-100” компанія Deviro диверсифікувала виробничі потужності з метою убезпечити матеріально-технічну та інтелектуальну базу виробництва.
Комплекс розроблявся за досвідом російсько-української війни з акцентом на захист від ворожих систем радіоелектронної боротьби. В безпілотнику реалізовано резервування основних систем. “Лелека” має декілька каналів зв’язку, що рознесені один від одного по частотам та мають всі необхідні алгоритми шифрування. Дрон оснащений системами антиджемінгу, зокрема, CRP-антенами.
Характеристики Leleka LR:
Робоча висота — 1200-1500 м;
Максимальна висота — 2000 м;
Максимальна швидкість — 32 м/с;
Крейсерська швидкість — 22 м/с;
Розмах крил — 3 м;
Злітна вага — 8,7 кг;
Вага корисного навантаження — 600 гр;
Радіус польоту — 90 км;
Час польоту — 4 години.
Однією з переваг нового комплексу є легкість перепідготовки екіпажів БПЛА “Лелека-100” на новий комплекс. Обидва мають схожий алгоритм технічного обслуговування та програмне забезпечення. Екіпаж може бути підготовлений менше ніж за два тижні.
“Булава” – дрон-камікадзе з Х-подібним оперенням отримав потужну комбіновану кумулятивно-термобаричну бойову частину масою 3,6 кг та можливість уражати цілі на відстані до 60 кілометрів.
БПЛА має загальну злітну вагу 11 кг. Зліт безпілотника виконується за допомогою катапульти, після чого той виконує політ завдяки електричному двигуну на швидкості до 100 км/год. При довжині 1,5 м та розмаху крил 1,6 м літак може перебувати у повітрі до 50 хвилин, рухаючись у напрямку цілі або ж чергуючи у повітрі. Максимальна висота польоту обмежується 2000 метрами.
Політ може виконуватись безпосередньо оператором або ж за супутниковими координатами. Для належної роботи дрон отримав модуль зв’язку із шифрованим каналом та CRPA-антеною, стійкою до перешкод РЕБ. Для роботи на максимальних відстанях дрон використовує MESH-технологію передачі даних через безпілотник-ретранслятор. Завдяки Х-подібному оперенню «Булава» має високі маневрені якості та може легко уражати цілі у найменш захищену верхню напівсферу.
До слова, Україні вдалося за доволі стислий проміжок часу розробити та запустити в серійне виробництво власні далекобійні ударні дрони. Вони здатні уразити ворожі стратегічні об’єкти на відстані понад 1000 км.
Нагадаємо, на міжнародному безпековому форумі Black Sea Security Forum 2024 в Одесі презентували новітній український морський дрон Stalker 5.0, вартістю близько 60 тисяч євро.
Як повідомлялося, фонд Порошенка фінансує виробництво необхідних у військах модулів – командно-штабних пунктів, модулів управління БПЛА, пересувних майстерень, шиномонтажів та побутових комплексів. Усе це виробляють українські підприємства в різних містах.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Чехії запустили виробництво дронів для ЗСУ: про які безпілотники йде мова appeared first on Прямий.
Схожі новини
Країни НАТО не досягли домовленості щодо багаторічної підтримки України -ЗМІ
Україна як кістка в горлі: Цибулько назвав ключову мету візиту Орбана до Києва
ГУР зупинили роботу важливого російського металургійного комбінату – ЗМІ