fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Україна та ЄС підписали безпекову угоду: важливі подробиці

Сьогодні, 27 червня, Україна та Європейський Союз підписали безпекову угоду під час Саміту лідерів .
Документ був підписаний в залі Європейської ради, передає Суспільне з Брюсселя.

Замість членства в НАТО: стало відомо, що Альянс пропонує Україні

Угоду підписав президент Володимир Зеленський, який прибув з візитом до Брюсселя. З боку ЄС безпекову угоду з Україною підписали голова Європейської Ради Шарль Мішель і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
27 червня на Саміт також прибули інші європейські посадовці, зокрема прем’єр Нідерландів Марк Рютте, його польський колега Дональд Туск, канцлер Німеччини Олаф Шольц та інші лідери.
Попередній текст документу містив два основні розділи щодо безпекових гарантій, кожен із яких налічує дев’ять пунктів, зокрема:

підтримку у 50 мільярдів євро, закладені у бюджет ЄС на найближчі чотири роки в межах програми Ukraine Facility; гроші на відшкодування країнам ЄС наданої Україні зброї з Європейського фонду миру; п’ять мільярдів — на зброю з Фонду допомоги Україні і прибутки від заморожених активів РФ.
перший розділ угоди сфокусований на довгостроковому забезпеченні військовою технікою, військовій підготовці й оборонній реформі, співпраці оборонних індустрій України та ЄС, кібербезпеці, обміні розвідданими тощо.
у другому розділі йдеться про “майбутнє України і її громадян у Євросоюзі”, розмінування і відбудову, продовження підтримки біженців, збереження і посилення антиросійських санкцій, створення спецтрибуналу для політичної верхівки РФ тощо.
окремим розділом в угоді окреслений план дій у разі ймовірної агресії в майбутньому. Зокрема, йдеться про термінові консультації, які мають відбутися впродовж доби.

Крім того, Україна на саміті ЄС підписала безпекові угоди з Литвою і Естонією.
Про це інформує “Європейська правда”
Таким чином, кількість безпекових угод, підписаних Україною із партнерами, досягла двох десятків.
Наразі тексти підписаних угод не оприлюднені, але відомо, що і Естонія, і Литва твердо підтримують вступ України до НАТО, а також раніше і президент Науседа, і прем’єрка Каллас декларували зобов’язання виділяти на менше 0,25% ВВП на військову допомогу для України
Раніше в Міністерстві фінансів повідомили, що Україна отримала від Європейського союзу транш фінансової підтримки у розмірі 1,9 мільярда євро за програмою Ukraine Facility.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна та ЄС підписали безпекову угоду: важливі подробиці appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією