Країни-члени Євросоюзу можуть позбавити Угорщину права голосу, щоб ухвалити пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро у 2024-2027 роках.
Про це пише газета Financial Times з посиланням на неназваних європейських посадовців.
Йдеться про застосування статті 7 договору про Європейський Союз від 2007 року, яка дає змогу позбавляти країну права голосу через порушення європейського законодавства, кажуть співрозмовники журналістів.
Видання пише, що цей процес може заблокувати будь-яка інша держава-член, але зміна уряду в Польщі означає, що Угорщина більше не має гарантованого захисника.
Втім, багато країн “нервують через використання, по суті, найбільшої зброї ЄС проти держави-члена”. Натомість, за словами чиновників, вони сподіваються переконати Орбана відмовитися від вето на фінансування, продемонструвавши йому “справжню ціну ізоляції” його країни в блоці.
Якщо це не вдасться, 26 інших членів ЄС зможуть укласти угоду самостійно, хоча це займе час.
“Можливо Угорщина може створити більше проблем. Можливо, Угорщина зможе змусити нас використати кілька різних інструментів. Але, зрештою, Угорщина не зможе перешкодити нам надавати гроші Україні”, – сказав чиновник.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наклав вето на рішення щодо довгострокової програми бюджетної допомоги Україні обсягом 50 мільярдів євро від Євросоюзу.
Згодом Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Орбан висунув умови підтримки рішення про фінансування України на суму 50 мільярдів євро.
Раніше в Угорщині назвали умову зняття вето на надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 50 мільярдів євро.
Крім того, офіційний Будапешт також озвучив умову, за якої не блокуватиме початок переговорів з Україною щодо вступу в Європейський Союз.
Схожі новини
Скільки миротворців потрібно Україні для гарантій безпеки: Зеленський назвав кількість
Ізраїль звільнив 90 палестинських в’язнів у межах угоди з ХАМАСом
План Трампа: членство в НАТО під питанням