Влада в Україні надто завищила очікування від Глобального саміту миру, який відбудеться у Швейцарії 15−16 червня. Адже це лише перший крок на дипломатичному шляху.
Про це в етері “Прямого” розповів громадський активіст Віталій Гайдукевич.
“Зараз офіційні українські джерела, вибудовуючи інформаційні джерела, джерела Банкової, наші публічні особи, зокрема президент, який покладає найбільші сподівання на цей саміт, вибудовують завищені очікування до цієї події: що от саміт миру відбувся – значить ми кудись суттєво просунулися. Не буде, мені здається, такого результату. І зараз краще б не обіцяти, не анонсувати, не роздувати очікування, бо ми отримаємо розчарованість”, – зазначив він.
За його словами, про це може свідчити зменшення кількості учасників Глобального саміту миру у Швейцарії.
“Вже ця розчарованість зчитується саме від того, що падає рівень, падає кількість. З одного боку, кажеш, окей, можливо, нам не потрібна суперкількість. Краще нехай буде учасників менше, але вони будуть впливовішими, дієвішими і конкретнішими, і це буде мати більший вихлоп для України… Можливо, якщо це буде 73 учасники, але вони будуть дієвими, ці коаліції тематичні будуть працювати”, – пояснив Гайдукевич.
Чому зменшується кількість учасників “мирного саміту” і якими будуть результати: роз’яснення Центру публічної дипломатії
“Тобто тут не треба завищувати очікування, не треба вважати, що кількість учасників – це кількість користі. І, відповідно, треба розуміти, що за будь-якого формату, за будь-якого фінального документу, який там буде підписаний – це лише перший крок. І насправді, на другому чи на третьому кроці, як там говорить Китай, напевно, на цьому саміті з’явиться і сама Росія. Бо, якщо ми говоримо про колись перемир’я, у процесі перемир’я обов’язково присутні обидві воюючі сторони. Це історична даність”, – додав він.
Як повідомляв “Прямий”, кількість країн та організацій, які підтвердили свою участь у Глобальному саміті миру, який відбудеться у Швейцарії 15−16 червня, зменшилася з 93 до 78. Окрім того, за даними ЗМІ, учасникам саміту буде запропонована спільна заява, яка не міститиме заклику до виведення російських військ з України.
Слід зазначити, що, на думку дипломата Костянтина Єлісєєва, для “саміту миру” у Швейцарії створилися не надто сприятливі умови для проведення, а останні заяви президента Володимира Зеленського ще більше ускладнюють ситуацію.
При цьому українська влада, обравши лише три пункти з “формули миру”, відступає від попередніх вимог. Адже там немає жодного слова стосовно відшкодування збитків, виведення військ РФ, засудження дій або проведення міжнародного трибуналу щодо злочинів російського режиму.
Як повідомлялося, 2 червня президент Володимир Зеленський звинуватив Китай у тому, що він спільно з Росією працює над зривом Саміту миру. Після цього речниця МЗС КНР Мао Нін заявила, що її країна ніколи “не роздмухувала вогонь і не розпалювала полум’я”, та офіційно доповіла, що Пекін не братиме участь у заході, якщо там не буде РФ. Натомість у США не розуміють, який внесок міг би зробити Китай на Глобальному саміті миру у Швейцарії, з огляду на його прагнення до зміцнення зв’язків з Росією.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Зустріч у Швейцарії: влада надто завищила очікування від Саміту миру – Гайдукевич appeared first on Прямий.
Схожі новини
Слідом за Японією: США підписали безпекову угоду з Україною
Влада дискредитує військових, щоб прибрати конкурентів на майбутніх виборах – політтехнолог
Країни НАТО схвалили розширений план допомоги Україні