fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Дефіцит запчастин та техобслуговування: російський авіафлот опинився на межі розвалу

Пасажирські авіаперевезення в Росії стрімко занепадають через західні санкції, що спричинило значне підвищення цін на квитки та скорочення кількості пасажирів.
Про це свідчать дані Служби зовнішньої розвідки України.
Однією з ключових причин кризи є заборона на допуск російських авіакомпаній до сервісних центрів виробників Boeing та Airbus. Через це технічне обслуговування літаків здійснюють за схемою “паралельного імпорту”, що підняло його вартість на 38%.
За даними розвідки, близько половини парку літаків Airbus у Росії зараз простоює. Зокрема, у компанії S7 із 39 літаків моделей A320/321 на землі знаходяться 31.
Ситуація з інфраструктурою також дуже складна: лише з початку 2025 року російські аеропорти 455 разів повністю припиняли роботу, а 736 разів рейси перенаправляли на запасні аеродроми. Збитки авіаперевізників через авіаколапс у період 5–7 липня перевищили $250 млн.
Через фінансові труднощі авіакомпанії змушені перекладати додаткові витрати на пасажирів, що лише поглиблює кризу. Середня вартість квитка до курортних зон Росії у 2025 році сягнула майже $400 — це на 12,5% більше, ніж торік, і очікується подальше зростання ще на 15%. Внаслідок цього пасажиропотік, за прогнозами, зменшиться щонайменше на 7%.
Проблеми торкнулися і авіабудівної галузі країни. Навіть літаки, які перебувають на стадії виробництва чи випробувань, подорожчали на 45–70% від початкової вартості. Втрати цивільного авіапарку можуть досягти 50-100 одиниць на рік, а вже до 2027 року очікують повний колапс галузі.
До слова, колапс цивільної авіації у Росії, який відбувся 5-6 липня, міг спричинити економіці РФ збитків до 20 мільярдів рублів.
Нагадаємо, інфляція в Росії за перший тиждень липня сягнула 0,79%, що стало рекордним тижневим зростанням із весни 2022 року — саме тоді ціни стрімко злетіли на тлі паніки щодо економічної кризи та девальвації рубля. У періоди активного прискорення інфляції в кінці минулого та на початку цього року тижневе зростання не перевищувало 0,5%.
Як повідомлялося, війна проти України, санкції та збільшення видатків на ВПК призвели до зростання цін на базові харчові продукти у Росії.
Крім того, звичайні росіяни масово не виплачують борги за кредитками. Платежі за 8,3 мільйона кредитних карток прострочені на понад три місяці.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Дефіцит запчастин та техобслуговування: російський авіафлот опинився на межі розвалу appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією