Очільник МЗС Дмитро Кулеба у рамках візиту до Німеччини зустрівся з гендиректором концерну Rheinmetall та обговорив з ним шляхи подальшого зміцнення альянсу німецької та української оборонної промисловості.
Про це глава зовнішньополітичного відомства повідомив у соцмережі X.
Кулеба розповів, що зустрівся у Берліні з генеральним директором Rheinmetall Арміном Паппергером.
“Предметна зустріч у Берліні з генеральним директором Rheinmetall Арміном Паппергером. Україна матиме більше зброї та боєприпасів, щоб захистити себе, захистити цивільне населення та інфраструктуру від атак Росії. Ми обговорили шляхи подальшого зміцнення альянсу німецької та української оборонної промисловості”, – зазначив Кулеба.
Focused meeting in Berlin with @RheinmetallAG CEO Armin Papperger. Ukraine will have more weapons and ammunition to defend itself, protect civilians and infrastructure from Russian attacks. We discussed ways to further bolster the German and Ukrainian defense industries alliance. pic.twitter.com/Kh04qvVurZ
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) November 3, 2023
Співпраця з Rheinmetall
28 вересня уряд Німеччини схвалив створення спільного з Україною підприємства, яке займатиметься виробництвом військової техніки. Як заявив глава Федерального управління по картелях Андреас Мундт, відомство не заперечує проти створення спільного підприємства німецької оборонної компанії Rheinmetall і української державної компанії “Українська оборонна промисловість”. Зазначається, що нова компанія вироблятиме та обслуговуватиме військову техніку в Україні.
24 жовтня “Українська оборонна промисловість” та німецький оборонний концерн Rheinmetall утворили спільне підприємство. Йдеться про перше з трьох спільних підприємств з українською промисловістю, спрямованих на розміщення виробництва зброї у державі.
Російські дрони не проскочать: Rheinmetall надасть ЗСУ новітні комплекси SurveilSpire для виявлення ворожих БПЛА
Окрім того, у жовтні стало відомо, що Rheinmetall уклав контракт з урядом Німеччини на постачання десятків тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів типу L15 для Сил оборони України. Також угода передбачає снаряди для Бундесверу.
Як повідомляв “Прямий”, німецький оборонний концерн Rheinmetall до кінця 2023 року поставить ЗСУ найсучасніший безпілотний комплекс Luna NG для повітряної розвідки та радіоелектронної боротьби. Комплекс можна використовувати не тільки для розвідки, але й для забезпечення LTE-зв’язку, перехоплення та РЕБ.
У липні німецька компанія Rheinmetall встановила нову виробничу лінію. Боєприпаси до зенітних установок Gepard, які мають важливе значення для збиття російських дронів, мають передати українським військовим вже найближчим часом. Натомість у Німеччині виник брак запасів цих боєприпасів, адже Gepard датується 1980-ми роками, і документації на управління ними залишилося. Тому інженери переробили існуючі 35-мм боєприпаси, призначені для бортового озброєння БМП, щоб використовувати їх в зенітних установках.
12 травня повідомлялося, що німецький концерн Rheinmetall заснував спільне підприємство з “Укроборонпромом”, яке буде ремонтувати та виробляти танки безпосередньо в Україні. У Rheinmetall буде 51% акцій у новій компанії, концерн також візьме на себе управління компанією.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Зміцнення альянсу оборонної промисловості: що відомо про співпрацю України з німецьким Rheinmetall appeared first on Прямий.
Схожі новини
Росія почала нову ІПСО: використовують родини полонених для дискредитації України
“Не впевнений, що у них є багато спільних тем”: Зеленський прокоментував розмову Трампа з Путіним
Трамп провів розмову з Путіним: головними темами стали війна в Україні та Близький Схід