fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Скорочення USAID може коштувати мільйони життів — наукове дослідження

Різке скорочення міжнародної допомоги з боку США здатне спровокувати масштабну гуманітарну кризу. Як свідчать результати дослідження, оприлюдненого у The Lancet, без підтримки USAID до 2030 року можуть передчасно померти понад 14 мільйонів людей, включаючи 4,5 мільйона дітей до п’яти років.

Про це повідомляє The Washington Post. Учені проаналізували два сценарії: збереження фінансування на рівні 2023 року та його радикальне скорочення на 83% — як передбачає політика Дональда Трампа. Саме другий варіант несе загрозу колапсу систем життєзабезпечення в багатьох країнах.

За даними дослідження, лише за останні 20 років USAID допомогло врятувати 91 мільйон життів. Агентство інвестувало у проєкти з охорони здоров’я, продовольчої безпеки, санітарії та доступу до освіти в найбідніших регіонах планети.

Фінансування було тісно пов’язане зі зменшенням глобальної смертності на 15%. Особливо відчутні результати спостерігали у боротьбі з ВІЛ/СНІДом, малярією та іншими небезпечними захворюваннями.

Втім, як застерігає один із авторів дослідження Давіде Раселла, згортання програм не лише загрожує життям мільйонів, а й підриває міжнародну репутацію США: «USAID допомагало громадам стати стійкішими. Його знищення поставить хрест на десятиліттях прогресу».

Нагадаємо, скорочення американської допомоги вже створило загрозу постачанню ліків проти ВІЛ до восьми країн, зокрема й України.


Поділитися цією публікацією