Члени Сенату США Джин Шахін і Ліндсі Грем висловили стурбованість з приводу нещодавно ухваленого в Україні закону, який, за їхніми словами, послаблює незалежність антикорупційних інституцій, підпорядковуючи їх Генеральному прокурору.
Про це йдеться в офіційній спільній заяві сенаторів, оприлюдненій після підписання закону президентом Володимиром Зеленським.
“Україна досягла значних успіхів у боротьбі з корупцією після Революції Гідності. Особливо примітно, що цей прогрес відбувався на тлі збройної агресії Росії. Тому ми з тривогою сприймаємо нещодавній закон, який загрожує звести нанівець частину цього прогресу”, — наголосили Шахін і Грем.
Сенатори зазначили, що саме боротьба з корупцією була ключовим аргументом у зміцненні міжнародної підтримки України. Водночас одним із головних закидів противників подальшої допомоги Києву є нібито високий рівень корупції.
“Ми визнаємо, що Україна й далі демонструє прогрес у цьому напрямку. Але закликаємо українську владу утриматися від рішень, які можуть зашкодити цьому поступу”, — підкреслили американські законодавці.
Шахін і Грем також наголосили на важливості дотримання демократичних стандартів, що, за їх словами, безпосередньо впливає на перспективу економічного розвитку України та подальші інвестиції з боку США.
“Існує широка двопартійна підтримка України у Конгресі. Але Україна має відповідати очікуванням своїх громадян і міжнародної спільноти, забезпечуючи належне врядування й прозорість”, — зазначено в заяві.
Нагадаємо, йдеться про закон, що узалежнює роботу таких інституцій, як НАБУ, САП чи НАЗК, від рішень Генерального прокурора, що, на думку правозахисників та міжнародних партнерів, ставить під загрозу їхню незалежність.
Нагадаємо, 22 липня, Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, який суттєво обмежує повноваження Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), фактично підпорядковуючи їх діяльність генеральному прокурору.
Зазначимо, що Володимир Зеленський підписав резонансний закон, який суттєво змінює повноваження Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), посилюючи контроль з боку Генерального прокурора.
До слова, Верховна Рада планує підготувати подання до Конституційного суду України з метою скасування закону №12414, який обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Закон щодо НАБУ та САП підриває прогрес боротьби із корупцією – сенатори Шахін та Грем appeared first on Прямий.
Схожі новини
Полиці українських супермаркетів масово заповнять імпортні фрукти
В Україні рекордно зросла зарплата для обчислення пенсій
Успіх ЗСУ на Сумщині: 225 ОШБ звільнив Кіндратівку від російських окупантів