fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Заборона творчої професійної діяльності росіян в Україні: Зеленській відповів на петицію

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію про заборону творчої професійної діяльності росіян в нашій країні та доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю опрацювати це питання.
Про це йдеться у картці петиції.
У петиції пропонують заборонити росіянам здійснювати діяльність у сферах кіно, телебачення, музики тощо.
“Нашими завданнями є розбудова цілісного національного культурного простору, його деколонізація, боротьба з проросійською пропагандою, очищення від російської та радянської спадщини, що закріплює в Україні російські пропагандистські наративи”, — йдеться у відповіді.
Зеленський нагадав, що в Україні й так діють багато обмежень на російський культурний контент. Зокрема, в Україні є список російських артистів, які загрожують нацбезпеці. Щодо них існують багато обмежень, також їм заборонено вʼїзд у країну.
Крім цього, 7 жовтня в законодавстві набули чинності певні зміни. Зокрема, про підтримку національного музичного продукту та обмеження публічного використання музики держави-агресора.
До слова, Верховна Рада заборонила російську музику в українських медіа та громадському просторі, а також імпорт та розповсюдження видавничої продукції з РФ.
Нагадаємо, в Україні планують оновити шкільні навчальні програми з захисту Вітчизни, зарубіжної літератури, історії України й всесвітньої історії.
Крім того, з 1 вересня 2022 року у державних школах Миколаєва заборонили використання російської мови.
Тим часом у Києві заборонили використання піротехніки, гучний спів та трансляцію музики з гучномовними установками.
До слова, раніше народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Володимир В’ятрович закликав колег по парламенту підтримати законопроєкт №7459 “Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Заборона творчої професійної діяльності росіян в Україні: Зеленській відповів на петицію appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією