fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

За потреби Запорізьку АЕС повністю зупинять: чи призведе це до витоку радіації – Держатомрегулювання

У Держатомрегулюванні розглядають варіант повної зупинки Запорізької АЕС і переходу на резервне дизельне паливо. Але за негативного сценарію це потенційно може призвести до пошкодження активної зони реакторів та викиду радіації.
Про це 7 вересня під час брифінгу повідомив виконувач обов’язків голови Державної інспекція ядерного регулювання Олег Коріков.
“Дійсно, розглядається варіант зупинки станції. Якщо виникнуть відповідні умови, які потребуватимуть зупинки станції, то енергоблок №6 буде зупинено”, – заявив посадовець.
Водночас, за його словами, станція втратила сполучення з зовнішньою електричною мережею України.
“Запорізька атомна електростанція виробляє електрику для власних потреб самостійно, щоб забезпечити живлення всіх необхідних технологічних систем, систем безпеки, для того, щоб забезпечити життєдіяльність обладнання атомної електростанції. Це є проєктний режим, але подальше погіршення ситуації призведе до того, що ми будемо вимушені експлуатувати резервні дизельні електростанції для того, щоб забезпечити електричним струмом наші системи безпеки”, – пояснив Коріков.
Крім того, він наголосив, що резерви дизельного палива в умовах війни дуже складно поповнювати, що потенційно може призвести до ядерної катастрофи.

Проглядається перспектива Третьої світової: Залужний і Забродський не виключили “обмежений ядерний конфлікт”

“Фактично це є чотири цистерни дизельного пального на добу. Такий обсяг дуже проблематично завозити зараз через лінію зіткнення на Запорізьку АЕС. Ми можемо потенційно опинитися у ситуації, коли закінчиться дизель, і це може призвести до аварії з пошкодженням активної зони реакторів та, відповідно, викидом радіоактивних продуктів у навколишнє середовище”, – додав посадовець.
Коріков також окремо зазначив, що аварія на ЗАЕС матиме транскордонні наслідки.
Згодом Державна інспекція ядерного регулювання надала додаткове роз’яснення щодо інформації про можливу зупинку всіх енергоблоків ЗАЕС.
“Інформація, яка сьогодні з’явилася у ЗМІ, що Україна нібито розглядає варіант зупинки усіх енергоблоків ЗАЕС, є некоректною. Відповідь в.о. Голови Держатомрегулювання України Олега Корікова на запитання модератора брифінгу в Медіацентрі “Україна” варто розуміти наступним чином: Держатомрегулювання вивчає усі можливі варіанти та конфігурації роботи енергоблоків ЗАЕС. Серед багатьох з них є і такий, який передбачає повну зупинку енергоблоків.
Однак ці слова не потрібно розуміти, що зупинка усіх реакторів є пріоритетним і головним сценарієм дій, які можливі найближчим часом”, – йдеться у повідомленні.
Наголошується, що Держатомрегулювання вивчає усі потенційні варіанти, але очевидно, що не всі вони будуть застосовані. Тобто, повна зупинка енергоблоків ЗАЕС в окупації, умовах воєнних дій з небезпекою фактично втратити електроживлення власних потреб станції не є пріоритетним варіантом.

Ховатися у приміщенні, викинути брудний одяг і запастись харчами: як діяти у разі ядерної катастрофи

Нагадаємо, наразі Запорізька атомна електростанція працює лише одним енергоблоком, який забезпечує власні потреби АЕС в електроенергії.
Як повідомлялося, 5 вересня, внаслідок пожежі, яка сталася через обстріли росіян, була відімкнена остання лінія електропередачі, яка з’єднувала ЗАЕС із енергосистемою України.
Як відомо, Міжнародне агентство з атомної енергії опублікувало звіт за підсумками свого візиту на Запорізьку АЕС, що окупована росіянами.
Водночас українська сторона вимагає гуманітарний коридор з територій навколо Запорізької АЕС для евакуації мирних жителів.
До слова, Петро Порошенко в ефірі телеканалу France 24 привітав звіт МАГАТЕ щодо Запорізької АЕС, однак зазначив, що в ньому бракує вимоги щодо повернення станції під контроль України й виведення російських військ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post За потреби Запорізьку АЕС повністю зупинять: чи призведе це до витоку радіації – Держатомрегулювання appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією