fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

За межею здорового глузду: про що насправді говорили Путін та Макрон

З приходом Дональда Трампа до влади у США західні лідери почали все активніше вести діалог з кремлівським диктатором Володимиром Путіним, про що зокрема свідчить нещодавня розмова президентів Франції та РФ, яка найімовірніше стосувалася питання Вірменії.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Роман Безсмертний, дипломат, посол України в Білорусі у 2010-2011 роках.
“Для людей здорового глузду говорити з військовим злочинцем, викрадачем дітей, кримінальним злочинцем – це речі за межею здорового глузду. Однак з приходом Дональда Трампа і приватних його інтересів цей підхід здорового глузду було поламано. Він почав телефонувати, вони почали спілкуватися з кримінальним злочинцем, причому військовим злочинцем. А потім в кінці-кінці він заявив про те, що, бачте, з Путіним ніхто не спілкувався, Путін ні з ким не хоче говорити, окрім його самого. Тобто Дональда Трампа”, – зазначив Безсмертний.

Ритуальні танці з Трампом: чого хоче Путін від переговорів зі США

При цьому він пов’язав розмову Макрона і Путіна з подіями у Вірменії, де ФСБ намагалася здійснити державний переворот, залучивши місцеву церкву і опозицію.
“Єреван і Париж мають дуже своєрідні відносини, близькі… Еммануель Макрон здійснив дзвінок, де в першу чергу обговорювалися питання Вірменії, далі за цим очевидно, що не могло не обговорюватися питання Ірану, Близький Схід. А ось питання України, питання переговорів і припинення вогню, а воно тільки так могло стояти, десь там у фіналі цієї довготривалої розмови двогодинної могло прозвучати. Ну і очевидно, що маючи вже давні спілкування, Еммануель Макрон не міг не зателефонувати президенту Зеленському”, – пояснює дипломат.
Безсмертний наголошує, що такими розмовами світові лідери відкривають “вікно можливостей для кримінального злочинця Путіна”, реанімуючи його у міжнародних відносинах.
“Москва має безпосереднє відношення до ситуації, яка склалася зараз у Вірменії. Тому що до заколотників, які намагалися здійснити переворот, мають безпосереднє відношення ФСБ. І про це в Вірменії вже досить гучно ведуть розмову. Більше того, після атаки США по ядерних об’єктах Ірану, Москва намагалася через Вірменію пробити сухопутний коридор до Ірану, для того, щоб надавати злочинному режиму допомогу. У результаті Пашинян, як прем’єр-міністр, розуміючи, в якій він ситуації, категорично відмовив, що ще більш загострило відносини між Москвою і Єреваном”, – додав колишній посол.
Окрім того, дипломат не виключає, що на Кавказі може виникнути черговий збройний конфлікт, у чому вкрай зацікавлений Путін.

Азербайджан скасував російські культурні заходи: в чому причина

“Все, що зроблено спочатку Трампом, а потім і Макроном, на жаль, не сприяє тому, щоб цього московського пацюка загнати в куток, а реанімує його в міжнародних відносинах. Однак, розуміючи ситуацію на Кавказі, вона дуже загрозлива і провокує виникнення ще одного полум’я війни, у чому Москва зацікавлена. Тому можна зрозуміти зокрема і цей крок Еммануеля Макрона. Нагадаю, що перед тим Макрон спілкувався з прем’єром Вірменії Пашиняном”, – вважає Роман Безсмертний.
Нагадаємо, Президент Франції Еммануель Макрон 1 липня провів телефонну розмову з російським диктатором Володимиром Путіним вперше за три роки. Згідно з повідомленням Єлисейського палацу, Макрон та Путін вирішили скоординувати підходи своїх країн щодо Ірану. Зазначається, що їхня розмова тривала дві години.
Наприкінці червня прем’єр-міністр Нікол Пашинян заявив, що у Вірменії правоохоронці зірвали спробу захоплення влади рухом “Священна боротьба”. Напередодні вірменські ЗМІ отримали план перевороту, який нібито готувала опозиція проти чинного уряду Вірменії.
Згодом спікер Національних зборів Вірменії Ален Симонян заявив, що влада країни повинна серйозно розглянути питання про призупинення мовлення російських телеканалів на території Вірменії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post За межею здорового глузду: про що насправді говорили Путін та Макрон appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією