Відколи оприлюднили “український епізод” Pandora Papers про ймовірне виведення коштів “ПриватБанку” Ігорем Коломойським через офшорні компанії президента Володимира Зеленського і голови СБУ Івана Баканова, минуло понад місяць. Однак правоохоронні органи України досі не відреагували належним чином і не почали розслідування.
Про це йдеться в дослідженні громадської організації “Європейський інститут”.
“Ми почули лише, що Нацагентство із запобігання корупції (НАЗК) врахує інформацію про офшори з розслідування Pandora Papers при перевірці декларацій президента Володимира Зеленського і глави СБУ Івана Баканова. Згодом НАЗК задовольнилось поясненнями самого Зеленського, без додаткових перевірок, і навіть запопадливо назвало його “зразковим декларантом””, — ідеться в статті.
Понад 60% українців вірять міжнародному розслідуванню Pandora Papers щодо офшорів Зеленського – опитування
Водночас у світі реакція на результати розслідування абсолютно відмінна. Так, президенту Чилі Себастьяну Піньєрі оголосили імпічмент через продаж гірничодобувної компанії Dominga через офшор на Британських Віргінських островах.
“У Чехії вже 4 жовтня Національний центр боротьби проти організованої злочинності SKPV розпочав розслідування проти Прем’єр-міністра Чехії Андрея Бабіша, який, за даними Pandora Papers, використовував офшорну компанію, щоб купити замок на півдні Франції за $22 млн у 2009 році”, — додали в “Європейському інституті”.
Тоді ж державна прокуратура Чорногорії відкрила кримінальну справу проти президента Міло Джукановича.
“За даними “досьє Пандори”, Міло та Блажо Джукановичі уклали секретні угоди про управління своєю власністю, а син президента Чорногорії використав цю структуру для створення двох прихованих фірм з дочірніми компаніями в Лондоні та Чорногорії”, — зазначили в організації.
Як відомо, автори міжнародного розслідування Pandora Papers заявляють про розсекречення офшорів у понад 100 мільярдерів, 35 світових лідерів, зокрема й чинних президентів, а також у 300 міністрів, суддів, мерів та інших держслужбовців.
Офшори Pandora Papers, де фігурує Зеленський, лише частина схеми – Politico про те, як Коломойський “згноїв” підприємства у США
“У Pandora Papers названо 38 українських політиків — найбільше з усіх країн”, — зауважили в “Європейському інституті”.
Зокрема, президент України Володимир Зеленський і його соратники могли бути причетними до переведення 40 млн доларів від структур, пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським.
Володимир Зеленський відреагував на резонансне розслідування лише через два тижні після його оприлюднення.
“Чесно кажучи, сюжет не дуже, я вам кажу як професіонал. По-перше, нічого нового, це було для мене як дежавю. Радий, що жодної нової деталі я не побачив”, — сказав він в інтерв’ю телеканалу ICTV.
“Проблема офшорів Зеленського і його оточення — не стільки в тому, що він таким чином уникав оподаткування в Україні, а в тому, що розслідування Pandora Paper виявило участь вищих посадових осіб держави та їхнього оточення — президента Зеленського, голови СБУ І. Баканова, братів Сергія і Бориса Шефірів, один з яких — перший помічник президента Зеленського, міністра Олександра Ткаченка, Андрія Яковлєва — в оборудках І. Коломойського з виведення 40 млн дол. з “ПриватБанку” в офшорні юрисдикції. Іншими словами, через свої офшори Зеленський і його оточення відмивали вкрадені Коломойським кошти “ПриватБанку””, — підсумували в організації.
Раніше в Києві намагалися зірвати показ розслідування про таємниці офшорного бізнесу президента Володимира Зеленського і про “брудні” гроші олігарха Ігоря Коломойського “Офшор 95” через дзвінок з погрозами, який надійшов в КМДА. Чоловік, який телефонував, заявив, що він з СБУ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post З часу оприлюднення Pandora Papers минув місяць, а влада досі не відреагувала appeared first on Прямий.
Схожі новини
Російський завод з виробництва військової електроніки вдруге припинив роботу через атаку дронів
Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій ЄС проти Росії
У Трампа обговорюють надання гарантій безпеки Україні: чого чекають в обмін