Служба безпеки України заочно повідомила про підозру настоятелю храму УПЦ (МП) у тимчасово окупованому Луганську за продаж ювелірних виробів до Росії.
Про це повідомляє пресслужба СБУ на офіційній сторінці відомства в Telegram.
За даними слідства, настоятель одного з храмів УПЦ (МП) у тимчасово окупованому Луганську Сергій Гутенко, окрім церковного сану має в регіоні підконтрольну ювелірну компанію, яка постачає свою продукцію до РФ.
Правоохоронці кажуть, що серед його “постійних клієнтів” – представники РПЦ, які закуповують дорогоцінні вироби із золота та срібла для власних колекцій та оформлення приміщень єпархій. Крім того, фігурант виготовляє ювелірні відзнаки для окупаційних угруповань РФ та ФСБ.
Як свідчать матеріали провадження, після окупації частини території Луганщини Гутенко одним з перших “перереєстрував” компанію відповідно до “законодавства” РФ.
У СБУ повідомляють, що після початку повномасштабного вторгнення фігурант розширив продаж ювелірної продукції в Росії та по всій тимчасово окупованій території України.
У відомстві наголосили, що компанія фінансує бюджет РФ, сплачуючи податки до окупаційної адміністрації гауляйтера Пасічника.
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно повідомили йому про підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Наразі тривають комплексні заходи для притягнення фігуранта до відповідальності.
Нагадаємо, священник Калинівського благочиння УПЦ МП на Вінниччині виправдовував агресію РФ проти України та очікував на прихід окупантів в область.
Як повідомлялося, у Дніпропетровській області настоятель одного з храмів Української православної церкви (Московського патріархату) був засуджений до 5 років позбавлення волі за виправдання російської агресії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Ювелір для окупантів: СБУ оголосила підозру клірику УПЦ (МП) з Луганщини appeared first on Прямий.
Схожі новини
На які моделі нових легковиків активно підсіли українці
Рейтинг армій світу за обсягом витрат: на якому місці Україна
На фронті відбулося 122 боєзіткнення: майже половина з них — на Покровському напрямку