Лідери ЄС зробили неймовірне – домоглися рішення про початок переговорів з Україною попри позицію Віктора Орбана. Про це Петро Порошенко сказав в інтервʼю Віталію Портникову на телеканалі «Еспресо». Він зауважив, що для ЄС це було принциповим питанням – не перетворитися на ще одну організацію, яка не здатна приймати рішення.
«Спрацювали – і треба подякувати за це – Шольц, Урсула, Шарль Мішель, Макрон. Усі лідери Європейського Союзу, включно з Мелоні, включно з прем’єром Естонії. Я просто в захваті, як блискуче керівництво ЄС вирішило це питання. Я думаю, що у майбутньому це буде називатися «кавова перерва» або «кавовий саміт», коли Орбан пішов на каву. І ми за це маємо дякувати Орбану», – вважає Порошенко.
«Європейський Союз боровся не тільки і не стільки за Україну, Європейський Союз боровся за те, щоб ЄС не перетворився в ООН – в абсолютно незграбну організацію, яка нездатна приймати рішення. І блискуча дипломатія, про яку мені було відомо, тому що я зараз не буду дуже ховатися, але мій візит до Угорщини був детально скоординований не тільки з українською владою, але і з керівництвом Євросоюзу і Сполучених Штатів. Тому що мені була потрібна інформація і позиції», – зазначив Порошенко. Він також наголосив: потрібна постійна дипломатична робота з «незручними» сусідами, які ще не раз будуть впливати на рішення щодо України.
«Дивіться, це божевілля, коли весь світ б’ється за Україну, а Україна пів року не може знайти в собі сили говорити (з Угорщиною). Це член ЄС, член НАТО. І крім цього голосування у нас ще буде велика кількість голосувань, де ми будемо потребувати цього. Півроку до мого недопуску за кордон з Орбаном не говорив ніхто. Наступної години після мого недопуску – вишикувалася черга», – іронізує Порошенко.
«Не існує іншого шляху, ніж говорити в тому числі і з сусідами не дуже зручними», – наголошує Петро Порошенко.
Схожі новини
Уряд затвердив додаткові 70 тисяч гривень військовим за кожні 30 днів на “нулі”
Уряд виділив додаткові кошті на будівництво фортифікаційних споруд
Відбувся вашингтонський раунд міжнародної конференції “Дієва ветеранська політика в Україні: міжнародний досвід”, організованої українськими громадськими активістами