fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Європа готова відправити миротворчі війська в Україну: названі умови

Європейські лідери обговорюють можливість розміщення військ в Україні в рамках потенційної угоди про припинення вогню. Ця ідея набирає обертів, оскільки США ведуть активні переговори з Росією щодо припинення війни без участі європейських країн.
Про це повідомляє The Washington Post.
Франція та Велика Британія найбільш активно підтримують можливу відправку військ. Президент Франції Еммануель Макрон скликав термінову зустріч європейських лідерів у Парижі для узгодження позицій. Перед цим він провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що готовий відправити війська, “якщо це буде необхідно”. Однак Німеччина та Польща проявляють обережність. Канцлер ФРН Олаф Шольц назвав цю дискусію “передчасною”, підкресливши, що мирні переговори не повинні означати “нав’язаний мир”.
Адміністрація Трампа заявила, що не буде відправляти американські війська до України, але готова підтримати європейські сили розвідданими, протиповітряною обороною та іншими ресурсами.
Європейські союзники розглядають можливість створення військового контингенту чисельністю 25 000 – 30 000 осіб, який не буде розташований на лінії фронту, а виконуватиме роль стримування на випадок нової агресії Росії.
Франція готова надати близько 10 000 військових, однак інші країни поки що не визначилися з масштабами своїх внесків.
Питання відправки військ залишається складним через політичні ризики. У деяких країнах, таких як Німеччина та Польща, наближаються вибори, що ускладнює ухвалення рішень. Крім того, відсутність чітких домовленостей між США та ЄС щодо майбутнього конфлікту робить переговори непередбачуваними.
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що Київ зацікавлений у гарантіях безпеки “не на папері, а на землі, у морі та в повітрі”.
До слова, Нідерланди можуть розгорнути миротворчі сили в Україні після укладення мирної угоди з Росією. Відповідну резолюцію підтримала Нижня палата парламенту країни, що свідчить про готовність Амстердама взяти активну участь у стабілізації регіону.
Раніше, заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Грушко висловився проти можливості розміщення європейських миротворців на території України, назвавши це кроком до ескалації війни.
Як повідомляв “Прямий”, до Києва на початку 2025 року завітали прем’єр-міністр Великої Британії, а також міністри оборони Німеччини та Італії, що свідчить про ґрунтовне обговорення питання щодо введення миротворчого контингенту в Україну. Наразі ведуться переговори про технічні моменти перебування таких військ.
На думку президента України Володимира Зеленського, для запобігання нового нападу Росії після укладення угоди про припинення вогню, Україні будуть потрібні європейські миротворці – їхня чисельність має бути не менше 200 тисяч.
Зазначимо, що лідери європейських країн обговорюють можливість скерувати військових до України, якщо буде укладено мирну угоду або досягнуто припинення вогню. Ініціатива, яку просуває президент Франції Еммануель Макрон, поки що на ранній стадії, але вже спричинила суперечки щодо мети та повноважень такої місії. Її реалізація залежить від досягнення мирної угоди між Києвом і Москвою. Натомість кремлівський диктатор Володимир Путін поки що не виявляє готовності до переговорів.
Нагадаємо, раніше  Президент Володимир Зеленський звернувся до лідерів Євросоюзу з пропозицією долучатися до ідеї президента Франції Емманюеля Макрона щодо розміщення європейського військового контингенту в Україні. Однак, за інформацією західних ЗМІ, країни Євросоюзу поки що не готові відряджати миротворців в Україну без підтримки США.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Європа готова відправити миротворчі війська в Україну: названі умови appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією