fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Єврокомісія може тимчасово зупинити виділення коштів Угорщині: причини

Hungarian Prime Minister Viktor Orban leaves at the end of an EU summit at the European Council building in Brussels, Friday, June 25, 2021. EU leaders discussed the economic challenges the bloc faces due to coronavirus restrictions and will review progress on their banking union and capital markets union. (AP Photo/Olivier Matthys, Pool), APTOPIX

Європейська комісія може призупинити виділення частини коштів ЄС Угорщині, оскільки країна не ухвалила законів щодо боротьби з корупцією та зміцнення верховенства права, повідомляє “Вагомо”
Видання пише, що ЄК вважає, що Угорщина досягла прогресу у вирішенні проблем, які викликають занепокоєння у Євросоюзу, але низка питань залишається невирішеними.

Єврокомісія все ще оцінює прогрес, від якого залежатиме кількість утриманих коштів. Водночас остаточне рішення про зупинку виділення коштів можуть ухвалити наступного місяця, у грудні.
Варто зауважити, що Угорщина повідомила Єврокомісію про виконання своїх зобов’язань 19 листопада.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що, за даними ЗМІ, Євросоюз планує розблокувати виплату великого траншу Угорщини у зв’язку з тим, що уряд Віктора Орбана погодився розпочати реформи судової системи та розпочати боротьбу з корупцією.
Як повідомлялося раніше, міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна не долучатиметься до спільного пакета допомоги від ЄС на 18 мільярдів євро, який мають незабаром представити. За його словами, натомість Угорщина надає Україні іншу допомогу.
Також Європейська комісія має намір рекомендувати скорочення фінансування Угорщини. Причиною стала корупція в уряді прем’єр-міністра Віктора Орбана.

Раніше угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан знову розкритикував європейські санкції, запроваджені щодо Москви за російську війну в Україні, та закликав Брюссель переглянути рішення, які він називає помилковими.
До слова, в Угорщині державний центр розробив підручник з географії для восьмого класу, сповнений антиукраїнської пропаганди та брехливих фактів, здатний “запрограмувати” школярів на вороже ставлення до України.

Поділитися цією публікацією