
Євро демонструє найшвидше зростання за понад 15 років. Причина – розв’язана президентом США Дональдом Трампом торговельна війна, яка поставила під сумнів роль долара як стабільної валюти. Ба більше, не виключається подальше зміцнення євровалюти – аналітики очікують, що незабаром вона сягне 1,2 долара. Про це йдеться у матеріалі Bloomberg. Зазначається: станом на 7:45 ранку євро на лондонській біржі торгувався на рівні 1,1413, додавши 0,5%.
“Євро стає головним бенефіціаром послаблення долара. Оскільки інвестори переглядають роль американської валюти у світовій фінансовій системі після того, як президент Дональд Трамп дестабілізував ринки запровадженням мит та загострив торгову війну з Китаєм”, – розповіли аналітики.
Вони наголосили: до кінця минулого тижня єдина європейська валюта досягла найвищого рівня за 3 роки. А три з чотирьох опціонних контрактів, укладених 11 квітня, “були розраховані на подальше зростання євро”.
“За словами трейдерів, хедж-фонди націлені на рівень 1,2 долара за євро. Стратеги … вважають, що ймовірність досягнення цієї позначки найближчими місяцями – найвищої з середини 2021 року – зросте”, – йдеться у матеріалі.
Загалом, зазначається, зростання євро є наслідком низки ключових структурних факторів. Зокрема:Очікування збільшення видатків у Німеччині “після історичного ослаблення бюджетних правил”.
У фінансових колах це, зазначається, розглядається як “фактор підтримки єврозони у випадку глобального економічного спаду”.
Скорочення торгового профіциту Європи зі США незалежно від остаточного рівня американських мит.
Це, за словами аналітиків, означає, що ЄС отримуватиме “менше доходів, що повертаються в доларові активи”.Втім, резюмується, зміцнення євро несе в собі й певні ризики. Зокрема, незрозуміло, наскільки позитивно цей процес оцінюють центробанки країн-членів ЄС, “враховуючи їхню стурбованість перспективами економічного зростання”.
Тим не менш, підкреслюється, сумнівів у тому, що “євро успадкував частину традиційної ролі долара” немає. Адже побоювання щодо стану економіки США і, відповідно, долара, зростають.
“Раніше євро в основному сприймався як ризиковий актив. Але тепер він росте як на позитивних, так і негативних новинах”, – констатували автори матеріалу.Що відбувається з євро в Україні.
Схожі новини
Гра Го: багатовимірність в епоху штучного інтелекту
Скільки українців долучилися до програми єОселя цьогоріч
Сигнал єднання: у Києві відбулося спільне засідання України та НАТО