fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Якою має бути угода про припинення вогню в Україні: пояснення від ISW

В американському інституті вивчення війни повідомили, що переговори між США та Росією щодо можливого припинення вогню в Україні малоймовірно завершаться швидким проривом, попри заявлену мету американського президента Дональда Трампа досягти загального перемир’я.
Про це йдеться у звіті ISW.

Аналітики наголосили, що будь-яка потенційна мирна угода має включати надійні та прозорі механізми контролю, інакше Росія отримає додатковий інструмент для тиску та дезінформації.
Зокрема, речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що поточні американо-російські переговори “навряд чи принесуть блискавичні результати”, фактично демонструючи скепсис і небажання Москви підтримувати формат, який запропонувала команда Трампа. Йдеться про досягнення режиму припинення вогню як першого кроку до ширшої мирної угоди.

Своєю чергою, представник МЗС Росії Олексій Поліщук заявив, що Москва готова брати участь у переговорах, якщо вони враховуватимуть так звані “реалії” війни та усуватимуть “першопричини” конфлікту — натякаючи на російські вимоги щодо статусу окупованих територій.

Аналітики ISW попереджають, що російська влада вже намагається використати інформаційний простір для поширення звинувачень у порушеннях з боку України, не маючи жодних доказів.
Наприклад, Кремль поширює заяви про нібито удари ЗСУ по енергетичній інфраструктурі, попри відсутність незалежного моніторингу чи чітко прописаних умов перемир’я.

На цьому фоні ISW наголошує: якщо Захід не зможе створити ефективну систему спостереження за дотриманням угоди, Росія використає це для політичного та воєнного тиску, звинувачуючи Україну у “зриві миру”, коли це буде вигідно Кремлю.

Особливо загрозливим виглядає такий сценарій після варварського ракетного удару РФ по місту Суми 13 квітня, внаслідок якого загинули щонайменше 34 людини, а ще понад 100 — отримали поранення.

ISW підкреслює, що подібні атаки свідчать про небажання Росії припиняти агресію, попри риторику про “мирні переговори”.

Фахівці також звертають увагу: пропозиції про припинення вогню без гарантій лише на руку Кремля, який за допомогою маніпуляцій та інтерпретацій зможе просувати вигідну собі повістку на міжнародній арені.

Нагадаємо, що спецпосланник президента США Стів Віткофф заявив, що найшвидшим способом досягти припинення вогню в Україні було б підтримати вимоги РФ і передати під російський контроль 4 українські області.

Раніше, держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Штати бачать, що Росія порушує умови перемир’я, про яке домовилися в Саудівській Аравії.

Поділитися цією публікацією