fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

ЄС стурбований ліквідацією незалежності антикорупційних органів: деталі

Підтримка Верховною Радою законопроєкту №12414, що фактично позбавляє незалежності Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) і може обмежити повноваження НАБУ, викликала серйозне занепокоєння в Європейському Союзі. Це рішення вплине на щорічну оцінку прогресу України на шляху до членства в ЄС, яку Єврокомісія оприлюднить у жовтні.
Про це повідомляє ZN.UA.
Рішення українського парламенту підтримати законопроєкт №12414, який, на думку експертів та міжнародних партнерів, суттєво обмежує незалежність САП і НАБУ, може мати стратегічні наслідки для процесу євроінтеграції.
Джерело у структурах ЄС зазначають, що вплив цього рішення буде беззаперечним у контексті щорічного оцінювання прогресу країн-кандидатів на вступ до ЄС, яке Єврокомісія традиційно проводить восени. Наступний звіт має бути оприлюднений наприкінці жовтня.
“Офіційний Київ був чітко поінформований про потенційні наслідки. Європейські дипломати зробили усе можливе, щоб попередити про ризики подібного рішення”, — зазначив співрозмовник видання у Брюсселі.
У відповідь на ситуацію з ухваленням законопроєкту речник Єврокомісії Гійом Мерсьє заявив про глибоку стурбованість. За його словами, ЄС продовжує підтримувати Україну, однак очікує реального поступу в питаннях прозорості, реформи судової системи та боротьби з корупцією.
“Для вступу України до ЄС необхідна потужна спроможність боротися з корупцією та забезпечити інституційну стійкість. ЄС буде й надалі уважно стежити за подіями в Україні”, — підкреслив Мерсьє.
У Брюсселі очікують на реакцію української влади та можливе коригування курсу. Водночас як стверджують джерела в ЄС, результати оцінки прогресу можуть суттєво вплинути на темпи подальших переговорів про вступ України до Європейського Союзу.
Раніше, керівники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури звернулися до президента Володимира Зеленського із закликом не підписувати законопроєкт, який, на їхню думку, знищує незалежність цих органів.
Нагадаємо, у вівторок, 22 липня, Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, який суттєво обмежує повноваження Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), фактично підпорядковуючи їх діяльність генеральному прокурору.
Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оприлюднили офіційну заяву щодо законопроєкту №12414, який готується до другого читання у Верховній Раді. Антикорупційні органи попереджають: останні правки до документа несуть серйозну загрозу незалежності їхньої діяльності.
До слова, Національне антикорупційне бюро України готує підозру співвласнику “Студії “Квартал 95” Тімуру Міндичу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
 
The post ЄС стурбований ліквідацією незалежності антикорупційних органів: деталі appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією