fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Вступ України до НАТО залежить від її здатності перемогти Росію на полі бою

НАТО дотримується політики відкритих дверей, у тому числі щодо членства для України, але передумовою розгляду цього питання є перемога нашої країни у боротьбі проти російської агресії.
Про це під час віртуального виступу на Берлінському форумі із зовнішньої політики заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Укрінформ.
“Я дотримуюся погодженої позиції, що двері НАТО залишаються відкритими, та Україна у майбутньому стане членом Альянсу. Але короткостроковий пріоритет зараз полягає у наданні Україні допомоги, щоб вона мала можливість отримати більше переваг на полі бою, та завершити цю війну таким чином, щоб Україна залишилася незалежною та суверенною державою в Європі. Це є передумовою для будь-якого обговорення про членство”, – наголосив Столтенберг.

Викинути росію з ООН і прийняти Україну в НАТО – Порошенко закликає Захід до рішучих дій

За його словами, що позиція НАТО залишається незмінною з часів Бухарестського саміту 2008 року. Тож, двері Альянсу відкриті, що він продемонстрував протягом минулих років на прикладах Північної Македонії та Чорногорії, а вже цьогоріч – Фінляндії та Швеції.
“Ми також рішуче заявили, що кожна держава може обирати власний шлях, це стосується й України. Наприкінці це буде питання для України та 30 союзників – приймати рішення щодо членства. росія не має жодного слова у цьому. Наш головний фокус наразі на тому, щоб допомогти Україні перемогти у цій війні”, – сказав керівник Альянсу.
Відповідаючи на запитання модератора про можливість прискореного шляху України до членства, як це було зроблено для Фінляндії та Швеції, Столтенберг зауважив, що наша країна наразі перебуває у стані війни, і в цьому велика різниця.
“Фінляндія і Швеція є давніми партнерами для НАТО, серед союзників існує консенсус щодо їх запрошення до повноправного членства, саме таке рішення було прийнято під час Мадридського саміту. Що стосується України – там триває війна, і найвищим пріоритетом зараз є надання їй військової допомоги, що ми й робимо як союзники і партнери. Ця військова допомога є безпрецедентною”, – зазначив генеральний секретар НАТО.
Раніше Єнс Столтенберг пояснив різницю між Фінляндією зі Швецією та Україною щодо вступу до НАТО.

Доки Україна чекає: Фінляндію та Швецію офіційно запросили до членства у НАТО

Нагадаємо, 29 червня Організація Північноатлантичного договору запросила Фінляндію та Швецію стати членами НАТО.
Як відомо, 4 жовтня Україна у форматі ноти офіційно скерувала заявку щодо членства в НАТО генеральному секретарю Північноатлантичного альянсу Єнсу Столтенбергу. 30 вересня Україна подала заявку на вступ до НАТО у прискореному порядку.
Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг у відповідь заявив, що рішення про членство України прийматимуть всі 30 союзників.

Поділитися цією публікацією