fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Вперше з початку повномасштабної війни українська економіка покаже зростання: у Bloomberg назвали причини

Українська економіка у 2023 році покаже зростання в 2,9% ВВП. Це стало можливим на тлі стабілізації настроїв усередині країни та збільшення видатків населення.
Про це пише Bloomberg.
Зазначається, що після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну українці встигли адаптуватися до нових умов. Витрати збільшуються, що приводить до запуску економіки.
“Зростання відбувається після глибокого падіння 2022-го. Тобто таке збільшення частково пояснюється низькою порівняльною базою. Проте повноцінне відновлення економіки неможливе без вирішення проблем із морським експортом товарів”, – йдеться у матеріалі.

Загалом, як наголошує Bloomberg, у 2023 році зростання економіки відбулося з двох причин:
• низька порівняльна база (2022-го відбулося масштабне падіння, на тлі якого навіть часткове відновлення здаватиметься істотним зростанням);
• українці поступово адаптуються до ситуації повномасштабної війни.
Як зауважує видання, також від зростання ВВП 2023-го залежить, чи Україна платитиме ВВП-варанти. Вони мають виплачуватись у разі, якщо зростання ВВП становитиме понад 3%.
Тим часом Мінекономіки прогнозує зростання ВВП в межах 4% за підсумками року, а 2024 року – до 5%.
Віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила, що наразі ВВП зростає після спаду на 29,1% минулого року: за другий квартал цього року у річному вимірі зростання ВВП становило 19,5%, що перевищує попередні оцінки та прогнози Мінекономіки.

“Тепер можна з впевненістю сказати, що економіка адаптувалася до форс-мажорних умов. Підтвердженням цього є також зростання на 0,8% реального ВВП у порівнянні із першим кварталом цього року”, – заявила Свириденко.
Нагадаємо, у липні Національний банк України поліпшив прогноз зростання ВВП у 2023 році з 2,0% до 2,9%. Надалі економіка прискориться.
Як повідомляв “Прямий”, з 16 вересня внесено зміни щодо низки валютних обмежень з метою поліпшення роботи готівкового сегменту валютного ринку. Зокрема йдеться про розширення переліку медичних послуг, за які дозволені транскордонні перекази.
Тим часом експерти Нацбанку спрогнозували пришвидшення економічного зростання в Україні на тлі гальмування інфляції. Однак нещодавно оприлюднений інфляційний звіт НБУ готувався з урахуванням прогнозу, що війна закінчиться не пізніше середини 2024 року.
Як відомо, Кабінет Міністрів України затвердив проєкт бюджету на 2024 рік з планованими власними доходами загального фонду бюджету у розмірі 1 трлн 560 млрд гривень та видатками загального фонду на суму 3 трлн 108 млрд гривень.

Поділитися цією публікацією