fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Візит Кім Чен Ина до Росії: на що розраховують Пхеньян та Москва?

Поїздка лідера Північної Кореї Кім Чен Ина до Росії та його зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним, ймовірно, буде зосереджена на бажанні Москви отримати боєприпаси для продовження війни в Україні. А в обмін на постачання боєприпасів Північна Корея, ймовірно, вимагатиме постачань продовольства та енергоносіїв, а також передачі новітніх технологій озброєнь.
Таку думку висловили AP південнокорейські експерти.
ЧОГО ХОЧЕ РОСІЯ ВІД ПІВНІЧНОЇ КОРЕЇ?
З минулого року американські чиновники підозрюють, що Північна Корея надає Росії артилерійські снаряди, ракети та інші боєприпаси, значна частина яких, ймовірно, є копіями боєприпасів радянських часів.
“Росія гостро потребує (військових припасів). Якщо це не так, то як міністр оборони потужної країни, що воює, може приїхати в таку маленьку країну, як Північна Корея?”, – зазначив Кім Те Ву, колишній голова Інституту національної єдності Кореї у Сеулі.

Росіяни почали використовувати в Україні боєприпаси з Північної Кореї: перший відеодоказ

Купівля озброєнь у Північної Кореї була б порушенням резолюцій ООН, підтриманих Росією, які забороняють будь-яку торгівлю зброєю з ізольованою країною. Але тепер, коли вона зіткнулася з міжнародними санкціями та експортним контролем через війну в Україні, Росія шукає зброю в інших країнах, що перебувають під санкціями, таких як Північна Корея та Іран.
Північна Корея має величезні запаси боєприпасів, але Ду Хонг Ча, аналітик сеульського Інституту політичних досліджень “Асан”, сумнівається, що вона зможе швидко відправити значні обсяги до Росії, оскільки вузьке наземне сполучення між країнами може обслужити лише обмежену кількість залізничних перевезень.
ЩО ХОЧЕ ПІВНІЧНА КОРЕЯ НАТОМІСТЬ?
Пріоритетами Кіма будуть постачання допомоги, престиж і військові технології, вважають експерти.
Як вважає Нам Сун Вук, колишній директор Інституту стратегії національної безпеки, аналітичного центру, що належить розвідці Південної Кореї. це “безпрограшна” угода для обох сторін, оскільки Путін загнаний у глухий кут через вичерпані запаси озброєнь, а Кім відчуває тиск з боку тристоронньої співпраці Південна Корея-США-Японія. “Зараз їхні потреби ідеально збігаються”, – підкреслив він.
Закриття кордонів під час пандемії призвело до серйозних економічних труднощів у Північній Кореї, і Кім, ймовірно, буде шукати джерела постачання продовольства та енергії для подолання дефіциту.
Лідер КНДР також буде “трубити” про розширення відносин з Москвою як ознаку того, що його країна долає багаторічну ізоляцію. Північнокорейські лідери вже давно цінують зустрічі віч-на-віч зі світовими лідерами як ознаки міжнародної важливості й для цілей внутрішньої пропаганди.

КНДР та Росія ведуть активні переговори щодо постачання зброї для війни в Україні – CNN

Кім, ймовірно, також проситиме російські технології для підтримки своїх планів щодо створення високотехнологічних систем озброєнь, таких як потужні ракети великої дальності, гіперзвукова балістична зброя, атомні підводні човни та супутники-шпигуни, вважає Хонг Мін, аналітик сеульського Корейського інституту національної єдності.
Незрозуміло, чи захоче Росія надати Північній Кореї передові технології, пов’язані з ядерною зброєю і міжконтинентальними балістичними ракетами, вважає Ду Хонг Ча. За його словами, Росія завжди ретельно охороняла свої найважливіші збройові технології, навіть від таких ключових партнерів, як Китай.
НАСКІЛЬКИ БЛИЗЬКО МОЖУТЬ ЗБЛИЗИТИСЯ Пхеньян та Москва?
Як повідомив міністр оборони РФ Сергій Шойгу, Росія і Північна Корея розглядають можливість проведення двосторонніх військових навчань. Раніше розвідка Південної Кореї повідомила, що Кремль, схоже, запропонував провести тристоронні навчання – за участю Китаю.
У будь-якому випадку, це були б перші військові навчання Північної Кореї з іноземною державою після закінчення Корейської війни 1950-53 років. Країна уникала тренувань з іноземними військовими відповідно до своєї офіційної філософії “чучхе”, або “опори на власні сили”.
Кім Те Ву не виключив, що розширення південнокорейсько-американсько-японської співпраці у сфері безпеки може спонукати Кім Чен Ина порушити це табу і вперше провести навчання з Росією і Китаєм.

США закликали КНДР не продавати зброю Росії

Але Нам Сун Вук вважає, що Північна Корея навряд чи прийме цю пропозицію, оскільки це може зробити її ще більш залежною від Китаю і Росії.
Пак Вон Гон, професор сеульського університету Ewha Womans, каже, що поки що зарано прогнозувати, що може дати дипломатія Кіма, окрім демонстрації непокори Сполученим Штатам.
“У будь-якому випадку, Північна Корея і Росія повинні показати, що вони працюють разом, що вони посилюють цю співпрацю”, – сказав він. “Очевидно, що існують практичні сфери співпраці, а також деякі символічні аспекти, які вони хочуть продемонструвати Сполученим Штатам”, – підсумував експерт.
Як повідомлялось, сьогодні, 12 вересня, лідер КНДР Кім Чен Ин вже прибув до Росії.
Варто зазначити, візит відбудеться на тлі повідомлень ЗМІ щодо готовності КНДР надати Росії зброю та боєприпаси для продовження повномасштабної війни проти України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Візит Кім Чен Ина до Росії: на що розраховують Пхеньян та Москва? appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією