fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Вісім мільйонів дітей у 15 країнах можуть загинути від голоду – ООН

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) попереджає про загрозу голодної смерті для 8 млн. дітей у 15 країнах світу.

Як повідомила в Лондоні на брифінгу в четвер виконавчий директор ЮНІСЕФ Кетрін Рассел, кількість голодуючих дітей, які страждають від важкої форми виснаження, продовжує збільшуватися. З січня по червень вона зросла більш як на 250 тисяч – з 7,67 млн. до 7,93 млн.
Загалом не отримують мінімального харчування, необхідного для росту та розвитку в ранньому дитинстві, щонайменше 40 млн дітей у 15 країнах, віднесених ЮНІСЕФ до групи найбільшого ризику. До них належать Буркіна-Фасо, Чад, Кенія, Сомалі, Судан, Афганістан, Гаїті, Малі, Нігер, Нігерія, Південний Судан, Ємен, Мадагаскар, Ефіопія, Демократична Республіка Конго.
Крім того, ще 21 млн дітей відчувають гостру нестачу продовольства, внаслідок чого вони піддаються високому ризику виснаження.
Серед причин погіршення ситуації Рассел назвала зростання цін на продовольство, зумовлене війною в Україні, постійну посуху через зміни клімату в деяких країнах, іноді в поєднанні з конфліктами, вплив на економіку COVID-19. Усе це призводить “до катастрофічних рівнів недоїдання серед дітей у віці до 5 років”, – додала керівниця ЮНІСЕФ.
Вона закликала країни G7, які зберуться в Німеччині на саміт, виділити 1,2 млрд доларів для задоволення невідкладних потреб дітей, яким загрожує смерть від важкої форми виснаження.
Як відомо, російські окупанти крадуть в Україні зерно та іншу сільськогосподарську продукцію, при цьому блокуючи українські порти, унеможливлюючи експорт морем.
В зв’язку з цим Європейського Союзу закликали Росію зняти блокаду українських портів у Чорному морі, дозволивши експорт продовольства, а країни ЄС – сприяти транспортуванню українського аграрного експорту.
Раніше диктатор Олександр Лукашенко казав, що Білорусь готова до транзиту українського зерна до Західних країн, якщо міжнародна спільнота послабить санкції проти Мінська. Проте президент України Володимир Зеленський заявив Україна не готова експортувати зерно через територію Білорусі.
Зазначимо, представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що Росія несе пряму відповідальність за дефіцит зерна у світі.
Однак міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров назвав “маленькою” проблему вивозу зерна з України.
До слова, Вашингтон відмовився від скасування санкцій проти Російської Федерації, які запровадили повномасштабне вторгнення РФ в Україну, в обмін на розблокування окупантами доступу до українських портів.

Раніше Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що наслідки війни в Україні призвели до серйозної кризи, якої не може уникнути жодна країна чи спільнота.
Як відомо, станом на початок червня Росіяни вкрали в Україні майже пів мільйона тонн зерна.
Високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель визнав, що “зернова війна” Російської Федерації проти всього світу, торкнеться не лише України, а й найбільш уразливих країн на Близькому Сході, в Африці та Азії.
За його словами, Європейський союз може відправити військові кораблі до Чорного моря для створення “зернових конвоїв”, але лише у випадку відповідної угоди між Росією та ООН.
У розвідці Міністерства оборони України з’ясували, що викрадене російськими окупантами з України зерно  транспортували Середземним морем.
Разом з тим представник України в ООН Сергій Кислиця попередив світову спільноту, що війська РФ, навмисно атакують сільськогосподарські підприємства та викрадають зерно навіть на вже захоплених територіях.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Вісім мільйонів дітей у 15 країнах можуть загинути від голоду – ООН appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією