fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Вікторія Сюмар: НАБУ і САП створювали для процесуальної незалежності у всіх справах проти корупції

Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Вікторія Сюмар заявила, що НАБУ і САП створювали для процесуальної незалежності у всіх справах проти корупції.
Про це повідомляє пресслужба “Євросолідарності”.
“В нас найбільше людей у фракції проголосувало «проти» і це є реальним відображенням позиції фракції. Наша команда в 2014-2019 році створювала антикорупційну інфраструктуру, до якої входить і НАБУ, і САП, і Антикорсуд, щодо якого, до речі, теж може бути наступ найближчими днями. І, звичайно, цю позицію відстояти, незалежність цих органів було принципово. Це дуже важливо взагалі для того, щоб правосуддя в Україні взагалі залишалося правосуддям”, – відповіла Сюмар на запитання щодо скандального законопроєкту про скасування незалежності НАБУ і САП.

“Корупція сьогодні в позиції українців є проблемою номер два в країні – після війни з РФ. І треба відзначити, що НАБУ і САП мали успіхи в цій боротьбі, тому що вони дозволяли собі розслідування чиновників високого рівня, таких, наприклад, як ексміністр єдності Олексій Чернишов. Таких, як родичі пана Міндіча, їх називають близькими до Офісу президента. Там багато фігурантів, в тому числі та фігуранти з правлячої фракції “Слуга народу”, яка сьогодні фактично зробила це голосування, давайте речі називати своїми іменами. Вони зробили це разом зі своїми сателітами, із групами ОПЗЖ, “Довіра”, “За майбутнє”, “Відродження”. Тобто переважно це уламки ОПЗЖ”, – сказала Сюмар.
За її словами, це надзвичайно серйозне голосування може спричинити величезні наслідки для країни, оскільки це було однією з умов української євроінтеграції, безвізу і надання коштів підтримки України під час її боротьби з Росією.
“Це дуже серйозно б’є по країні, оскільки за грішми, які надають наші партнери, потрібен незалежний контроль. І от сьогодні цей незалежний контроль спробували вбити, як і всі справи проти топчиновників. В цьому суть такого злагодженого наступу на антикорупційну інфраструктуру, який полягав і у вчорашніх обшуках. Це теж була частина цього наступу”, – вважає народна депутатка.
Вона додала, що сьогодні фінансова допомога ЄС надається нам по програмі Ukraine Facility.
“В умовах надання цієї допомоги чітко записано про те, що Україна зобов’язана провести реформування ДБР, яке відверто займається політичними замовленнями, і гарантування незалежності НАБУ і САП. Замість цього фактично розвертають в іншу форму НАБУ і САП і взагалі не чіпають ДБР. Тобто роблять прямо протилежні речі, ніж вже записано в дуже конкретних документах, відповідно до яких ми отримуємо гроші ЄС”, – зауважила Сюмар.
Нардепка наголосила, що це дуже серйозний крок назад.
“Напередодні відкриття першого кластеру переговорів щодо реального членства України ми можемо втрапити в надзвичайно невигідну для себе ситуацію, коли ми настільки загальмуємо шлях до Європи України, що зробимо його неможливим. І це те, чого не можна допустити у жодному випадку”, – застерігає Вікторія Сюмар.
Вона також зауважила, що вкотре влада протягнула потрібні їй зміни через непрофільний законопроєкт щодо зниклих безвісти.
“Це такий особливий вид цинізму, коли насправді в потрібний закон, в якому, до речі, є хороша норма, яку наші колеги ініціювали, про заборону позасудових обшуків. Бо вчора до детективів НАБУ прийшли без рішень суду. І цього не можна допускати, це відкриває двері репресіям. У правильному законі можна заветувати певні норми, і закон далі ухвалюється з підтримкою позиції президента. Тобто на рівні процедури, коли президент ветує окремі норми. Достатньо просто прибрати всі ці норми, і тоді законопроєкт буде в залі, буде відповідати своїй назві, а не от так поставити все з ніг на голову”, – резюмувала Сюмар.

Ветеран війни закликає вийти на протест через фактичне знищення незалежності НАБУ та САП

У вівторок, 22 липня, Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, який суттєво обмежує повноваження Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), фактично підпорядковуючи їх діяльність генеральному прокурору. Згодом, керівники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури звернулися до президента Володимира Зеленського із закликом не підписувати законопроєкт, який, на їхню думку, знищує незалежність цих органів.
Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оприлюднили офіційну заяву щодо законопроєкту №12414, який готується до другого читання у Верховній Раді. Антикорупційні органи попереджають: останні правки до документа несуть серйозну загрозу незалежності їхньої діяльності.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
 
The post Вікторія Сюмар: НАБУ і САП створювали для процесуальної незалежності у всіх справах проти корупції appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією