До України з робочим візитом прибули представники Сенату США. Вони чули з вікон готелю “Хаятт”, у якому зупинились, активістів, що зібралися під Печерським судом на підтримку п’ятого президента Петра Порошенка. Учасники делегації переконані, що тепер не час для роз’єднання українців.
Про це повідомили в “Голосі Америки”.
“Коли ви бачите такого роду політичний активізм, то це побічний продукт свободи. Люди висловлюють свою думку”, — вважає сенатор-республіканець Кевін Крамер.
Він додав, що не може претендувати на оцінку звинувачення, які висунули проти Порошенка.
“Але ось у чому справа: час не підхожий. Ми тут перебуваємо, демократи і республіканці, як об’єднана сила Америки, демонструючи двопартійну підтримку України перед лицем військової загрози з боку Росії. І ми хотіли б бачити, що Україна також виступає єдиним фронтом”, — зауважив Кремер.
“Порох, ми з тобою!” Тисячі активістів прийшли до суду. Засідання перенесли на 19 січня
Сенаторка-демократка Джин Шагін наголосила на потребі дотримання верховенства права й неупередженому ставленні до Порошенка з боку суду.
“А ще важливо, щоб Україна залишалась єдиною. Бо тепер час таких серйозних викликів перед Україною”, — зазначила вона.
З думкою колег погодилась і сенаторка-демократка Емі Клобучар.
“Нехай суд вирішує, хто правий, а хто винен. Головне, щоб цей суд був справедливим. Також тепер надзвичайно важливо для України послати всьому світові сигнал єдності. Сигнал про те, що українці стоять усі разом проти агресії Росії”, — підкреслила вона.
Як відомо, під будівлею Печерського районного суду Києва розпочалась акція на підтримку п’ятого президента України, лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка, якому обирають запобіжний захід за сфабрикованою підозрою у “державній зраді”. Політик прибув до суду з аеропорту у Жулянах.
Нагадаємо, Печерський районний суд Києва арештував майно п’ятого президента України, лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка.
Співголова фракції “Європейської Солідарності” Ірина Геращенко розцінює це як “політичні репресії проти опозиції і її лідера, вибіркове правосуддя, залякування і тиск”.
Суддя Печерського суду Віта Бортницька, яка ухвалила рішення про арешт майна п’ятого Президента Петра Порошенка, внесена в базу Центру “Миротворець” за “усвідомлені дії, спрямовані на руйнування судової системи України шляхом її дискредитації та підриву довіри до неї”.
Раніше секретар РНБО у 2014-2019 роках, керівник Центрального штабу “ЄС” Олександр Турчинов заявив, що чергова сфабрикована за вказівкою Зеленського справа проти п’ятого президента, лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка перетвориться на фарс, так само як і всі попередні.
Народний депутат від фракції “Європейської солідарності” Ростислав Павленко погодився зі словами Олександра Турчинова та заявив, що справа проти п’ятого президента України Петра Порошенка розсиплеться, як усі попередні, та підкреслив, що це просто відвертання уваги від реальних проблем.
Крім того, народний депутат від фракції “Голосу”, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін зазначив, що оголошення підозри — це реакція на зменшення відстані між Зеленським та Порошенком у президентському рейтингу.
Раніше посольства США, Євросоюзу, Канади та Великої Британії застерігали українську владу від політично мотивованих переслідувань п’ятого президента Петра Порошенка.
Жорстку заяву також зробили депутати Європейського парламенту з групи Друзів України. Європейські партнери застерігають Зеленського, що вибіркове правосуддя несумісне із прагненнями України стати членом ЄС та НАТО.
Крім того, депутатка Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель повідомила, що Європейський парламент може застосувати санкції проти осіб, причетних до політичного переслідування п’ятого президента України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Важливо, щоб Україна залишалась єдиною” — сенатори США розкритикували суд на Порошенком appeared first on Прямий.
Схожі новини
Готував шляхи для ДРГ та наводив КАБи на Харківщині: СБУ викрили російського агента
Туреччина та Бельгія планують доєднатися до “коаліції дронів”
Повітряні сили вночі знищили 56 ворожих дронів