fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

В Умані з понеділка вводять особливий режим на період святкування Рош га-Шана — мер міста

В Умані буде запроваджено особливий режим на період з 11 до 21 вересня, під час якого паломники-хасиди святкують Рош га-Шан.

Про це повідомила мер Умані Ірина Плетньова у Facebook.

Мер нагадала, що особливий режим в Умані діятиме з 11 до 21 вересня. Він стосується в’їзду та виїзду, пересування громадян у зв’язку зі святкуванням Рош га-Шана.

Понад 30 тисяч хасидів хочуть приїхати в Умань на святкування Рош га-Шана
«Забезпечується рух транспортних засобів з посиленим контрольно-пропускним режимом вʼїзд з а/д М-05 Київ-Одеса до м.Умань, на вул. Визволителів для вʼїзду ЛИШЕ паломників-хасидів», — ідеться в повідомленні.

Мер просить жителів бути толерантними та з розумінням поставитися до ситуації.

У 2022 році всупереч війні в Умань приїхали понад 23 тисячі паломників.

На тлі повідомлень про можливе призупинення безвізу з Ізраїлем посол України Євген Корнійчук заявив, що убезпечити кілька десятків тисяч хасидів від російських атак буде складно через брак ППО.

Дипломат пояснив: посольство наполягає, що якщо Ізраїль з якихось причин не хоче виділяти зброю для захисту українських громадян, «можливо, хоче захистити своїх».

Могила цадика Нахмана на єврейському кладовищі в Умані – місце паломництва для хасидів з усього світу. Щороку вони з’їжджаються туди для святкування іудейського нового року Рош га-Шана. До повномасштабного вторгнення Росії в Умань приїжджали від 20 до 40 тисяч хасидів.

Поділитися цією публікацією