fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Перші з них вже в Україні”: США передадуть ЗСУ 190 протимінних автомобілів MRAP

Посол США в Україні Бріджит Брінк повідомила, що Штати вирішили передати українським військовим 190 протимінних автомобілів для захисту від засідок (MRAP), перші з них вже були доставленні прикордонникам та підрозділам поліції.
Про це вона написала у X (колишній Twitter).
“Горда стояти поруч з заступницею держсекретаря США Вікторія Нуланд та моїми колегами з Державного департаменту США, щоб відзначити передачу перших наданих Сполученими Штатами автомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protection – захист від засідок) українським прикордонникам та поліцейським”, – написала вона.
Зазначається, що Сполучені Штати передадуть 190 MRAP, щоб дати можливість “відважним українським правоохоронцям захищати цивільне населення, особливо поблизу лінії фронту”.
MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) — клас броньованих військових автомобілів, спеціально розроблених для захисту екіпажу від підриву на саморобних вибухових пристроях (СВП), мінах, та від засідок (стрілецької зброї).
Загальними особливостями підходу до забезпечення протимінного захисту на автомобілях цього класу є раціональна V-подібна форма нижньої частини корпусу, підвищена міцність днища шляхом застосування сталевих броньових листів великої товщини та обов’язкове застосування спеціальних енергопоглинаючих сидінь.
Захист забезпечується тільки для жилого модуля. Все, що знаходиться “ззовні”, у тому числі моторний відсік, або не мають захисту взагалі, або захищені слабо. Ця особливість дозволяє витримувати підрив досить потужних СВП шляхом легкого руйнування “зовнішніх” відсіків і вузлів з мінімізацією передачі впливу на жилий модуль. Реалізуються подібні рішення як на важких машинах, так і на легких.

Для збереження темпів контрнаступу: США планують надати Україні додаткову партію касетних боєприпасів – ЗМІ

До слова, Сполучені Штати Америки оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на 175 млн доларів, до якого вперше ввійдуть боєприпаси зі збідненим ураном для танків Abrams.
Відомо, що ранці 6 вересня про теми візиту Ентоні Блінкена до Києва повідомив мовник CNN. За словами високопоставленого посадовця Держдепартаменту, який говорив на умовах анонімності, під час візиту очікується оголошення Держсекретарем США про виділення Україні понад мільярда доларів нового фінансування.
Після цього, ввечері, 6 вересня, офіційно стало відомо, що Сполучені Штати Америки нададуть 1 мільярд доларів на підтримку України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram
The post “Перші з них вже в Україні”: США передадуть ЗСУ 190 протимінних автомобілів MRAP appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією