fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

В Україні ввели пільги на сплату за землю під знищеною росіянами нерухомістю: кому і які саме

Джерело: Telegram-канал автора
Вирішено ще одну проблему людей, в яких знищено нерухомість внаслідок дій країни-терориста.
Ще законом від 11 квітня 2023 року №3050-IX було запроваджено звільнення від сплати податку на нерухомість за знищені об’єкти нерухомого майна, а надавати пільги з плати за землю (на якій стояла така нерухомість) влада тоді відмовилася.
Тепер власники та користувачі земельних ділянок (юридичні та фізичні особи) будуть звільнені від плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, на яких розташовані об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, знищені внаслідок бойових дій та терористичних актів російської федерації.
Така норма з’явилася у Податковому кодексі згідно з прийнятим вчора парламентом проєктом закону №9662, в якому враховано відповідну мою пропозицію.
Умовою надання пільги зі плати за землю буде внесення даних про знищені об’єкти нерухомого майна та земельні ділянки, на яких вони розташовані, до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України.
Площа земельної ділянки для надання пільги буде обмежена:
для фізичних осіб – власників знищених об’єктів житлової нерухомості у селах – не більш як 0,25 гектара, у селищах – не більш як 0,15 гектара, у містах – не більш як 0,1 гектара;
для фізичних та юридичних осіб – власників знищених об’єктів нежитлової нерухомості та юридичних осіб – власників знищених об’єктів житлової нерухомості:
– 100% площі земельної ділянки – у разі, якщо загальна площа знищеного об’єкта житлової або нежитлової нерухомості дорівнює або перевищує 1/3 загальної площі земельної ділянки, на якій був розташований такий об’єкт нерухомого майна;
– 50% площі земельної ділянки – у разі, якщо загальна площа знищеного об’єкта житлової або нежитлової нерухомості не перевищує 1/3 загальної площі земельної ділянки, на якій був розташований такий об’єкт нерухомого майна.
На жаль, щоденні ракетні обстріли ворога призводять до значних руйнувань житлової та нежитлової нерухомості громадян та бізнесу, відновлення яких потребуватиме величезних ресурсів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В Україні ввели пільги на сплату за землю під знищеною росіянами нерухомістю: кому і які саме appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією