fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Новий наступ росіян: що відбувається під Куп’янськом

Джерело: Telegram-канал автора
Останніми днями підвищена увага почала знову приділятися Куп’янську, хоча в цій локації ситуація завжди була стабільно важка, а системні наступальні дії тривають із кінця травня – початку червня 2023 року.
Загалом, наразі російські окупаційні війська намагаються вести наступальні дії в напрямку Синьківки, силами 25-ї та 138-ї ОМСБр 6 ОЗА, а також у північно-східному напрямку Табаївки, застосовуючи ресурс 15-го МСП, за підтримки 1 ТП 2-ї МСД 1 ТА.
Усі дії – безуспішні.
Так само, на Куп’янському напрямку російська тактична авіація регулярно застосовує КАБ, а саме, удари завдавались минулої доби по Вельче (три КАБ) за 15 км від кордону, Куп’янську (вісім КАБ), Кіндрашівці (близько шести КАБ) і Кишварівці (чотири КАБ).

Новий наступ росіян: ЗСУ можуть відступити ще на кількох напрямках

Загалом, на Куп’янському напрямку концентрується угруповання військ (УВ) “Захід”, склад якого на сьогодні являє собою:
Особовий склад – понад 80 тисяч особового складу;
Танки – 1 100 одиниць;
ББМ – до 2 тисяч;
Ствольна артилерія – понад 900 одиниць;
РСЗВ – близько 300 одиниць;
Приріст УВ “Захід” відзначається після того, як вивільнився ресурс у районі Авдіївки, впродовж останнього тижня з УВ “Південь” частина людської та механізованої компоненти перекочувала в цю зону.
Тобто, те, про що йшлося раніше, реалізується на очах, РОВ насичує УВ “Захід”, для посилення тиску на Куп’янськ. Очевидно, що при цьому, в зоні відповідальності УВ “Південь” можливості у них зменшаться.

Куп’янськ. Ситуація стабільно дуже важка, але…

Важливий момент для розуміння ситуації полягає в тому, що з початку місяця російські війська не збільшили свій контингент в Україні, а вперше за довгий час він зменшився на 2 тисячі. Нагадаю, що до того, вони регулярно насичували людською компонентою своє угруповання, за рахунок мобілізації, тобто, могли виводити приріст не просто в нуль компенсації втрат, а й, тим більше, в плюс. Зараз же спостерігається вже як місяць спад.
А тому, коли десь прибуває, десь убуває. Спостерігаємо!
Нагадаємо, 26 лютого речник ОСУВ “Хортиця” Ілля Євлаш повідомив, що російська армія стягує свої резерви на Харківський напрямок, а їх основною ціллю є захоплення Куп’янська. За інформацією Генштабу ЗСУ, 26 лютого на Куп’янському напрямку Сили оборони відбили дві атаки противника в районах населених пунктів Іванівка, Табаївка, та ще 14 атак противника – в районі Синьківки Харківської області, де ворог, за підтримки авіації, намагався вибити наші війська із займаних позицій.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
 
The post Новий наступ росіян: що відбувається під Куп’янськом appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією