Кабінет міністрів скасував дозвіл на продаж в Україні продуктів, які не мають етикетки з українською мовою.
За повідомленням Кабміну уряд спростив вимоги до маркування імпортних продуктів 21 березня. Тоді дозволили продавати харчову продукцію без маркування українською мовою, щоб пришвидшити ввезення товарів в умовах воєнного стану.
Тепер цю норму скасували. У Кабміні кажуть, що нині національні підприємства здатні в повному обсязі забезпечити потребу в безпечних та якісних продуктах, тож потреби у спрощенні до маркування немає.
Відтепер імпортовані товари повинні мати етикетки з українською мовою. Але це не означає, що товари, які завезли під час дії спрощених правил, мають негайно прибрати з магазинів.
Пальне, імпортні товари, харчові продукти: що і наскільки може подорожчати в Україні через новий курс долара
“Харчові продукти, ввезені на територію України з 9 березня по 1 грудня 2022 року, інформація про які викладена мовою, відмінною від державної, можуть перебувати в обігу до закінчення мінімального терміну придатності або граничного терміну споживання (дати “вжити до”)”, — пояснили в уряді.
Нагадаємо, Національний банк України 21 липня 2022 року скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25%, встановивши його на рівні 36,5686 гривні за долар США.
21 травня НБУ скасовував обмеження на встановлення курсу, за яким банки можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам.
Як відомо, 3 березня 2022 року НБУ встановив офіційний курс гривні на рівні 29,2549 грн за долар.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В Україні скасували дозвіл на продаж продуктів без етикетки українською мовою appeared first on Прямий.
Схожі новини
Як Трамп може натиснути на Путіна для завершення війни: позиція України
“Насильство неприпустиме, винні мають бути покарані”: Сирський відреагував на напади на військових та ТЦК
Збройні сили переходять на корпусну структуру управління військами: що це означає