Верховна Рада України найближчим часом розгляне законопроєкт № 5736, який дозволить тяжкохворим українцям отримувати інноваційні ліки безкоштовно.
За повідомленням законопроєкту інноваційні препарати – це ліки, які перебувають на стадії проходження клінічних випробувань. У документі також йдеться про препарати, які не були зареєстровані в Україні.
Закон передбачає застосування незареєстрованих лікарських засобів, що дозволені до використання за відповідними показаннями або щодо яких розпочали щонайменше II фазу клінічних досліджень (випробувань) у США, країнах Європейської економічної зони, Австралії, Канаді, Японії, Великобританії, Ізраїлі або Швейцарській конфедерації та стосовно яких є інформація про безпеку та ефективність, якої достатньо для оцінки співвідношення “користь/ризик”.
Реалізація законопроєкту забезпечить:
встановлення правил ввезення на митну територію України та постачання на митній території України незареєстрованих лікарських засобів, а також призначення лікарями та застосування пацієнтами лікарських засобів, призначених для застосування у програмах надання “лікарських засобів зі співчуття”;
регламентацію на рівні закону процедур, що стосуються надання “лікарських засобів зі співчуття”;
закріплення положень щодо права лікаря призначати та застосовувати в медичній практиці незареєстровані лікарські засоби, що надаються тяжкохворим пацієнтам у рамках програм надання “лікарських засобів зі співчуття”;
звільнення від оподаткування податком на додану вартість операції із ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України незареєстрованих лікарських засобів для клінічних випробувань та програм надання “лікарських засобів зі співчуття”, що надаються безоплатно;
закріплення загальних вимог щодо лікарських засобів, які будуть використовуватись у наданні “лікарських засобів зі співчуття”;
визначення порядку погодження Міністерством охорони здоров’я України проведення програм надання “лікарських засобів зі співчуття”, надання звітів щодо ефективності та безпечності використання лікарських засобів, відкликання погодження проведення зазначених програм;
дієвість механізму нагляду та контролю застосування/використання лікарських засобів у рамках проведення цих програм.
В США жінка вилікувалсь від ВІЛ: це вже четвертий випадок одужання в історії
Отримати відповідні медикаменти можна буде лише за умови, якщо пацієнт безперервно вживав ці ліки під час клінічного випробування і вже завершив участь у ньому. Також пацієнт зможе отримати незареєстрований в Україні препарат лише після власної письмової згоди.
Нагадаємо, 2 листопада 2021 року Верховна Рада проголосувала за закон “Про внесення зміни до статті 9-2 Закону України “Про лікарські засоби” щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов’язання”. Він дозволяє застосовувати окремі ліки за процедурою екстреного використання.
Крім того, американська фармацевтична компанія Merck поділиться ліцензією на свій експериментальний препарат “Молнупіравір” для лікування COVID-19 з некомерційною організацією. Це дозволить широко виробляти його по всьому світу в межах угоди, яка розширить доступ до лікування у більш ніж 100 країнах.
Раніше фармацевтична компанія AstraZeneca заявила, що її ліки проти COVID-19 значно знижують ризик тяжкого перебігу хвороби та смерті.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В Україні можуть дозволити безкоштовно лікувати тяжкохворих пацієнтів інноваційними препаратами appeared first on Прямий.
Схожі новини
Регулярно донатив на потреби російської армії: Служба безпеки затримала високопосадовця
Колишньому депутату повідомили про підозру в держзраді та розпаленні релігійної ворожнечі
СБУ повідомила про підозру ексведучому медведчуківського каналу