Президент України Володимира Зеленський і президент США Джозеф Байден під час телефонної розмови обговорили стратегічне бачення подальших кроків з імплементації Мінських домовленостей, що базуються на національних інтересах України.
За інформацією Офісу президента про це розповів заступник керівника Офісу Президента України Андрій Сибіга.
“Українська сторона представила наше стратегічне бачення подальших кроків з імплементації Мінських домовленостей, які твердо базуються на українському національному інтересі. Ключове для нас зараз – це повернути мир в Українську державу, в українські домівки”, – сказав він.
Сибіга зауважив, що українська сторона в межах ТКГ висунула три ініціативи: про повернення до режиму всеосяжного припинення вогню, звільнення утримуваних осіб і відкриття двох КПВВ на лінії розмежування.
Він додав, що президент України готовий до прямих перемовин з очільником Кремля для зрушення з місця процесу мирного врегулювання на Донбасі, і українська сторона сподівається, що за підтримки міжнародних партнерів ця розмова нарешті відбудеться.
“Ми – за мирне врегулювання конфлікту, за дипломатичні інструменти”, – зазначив заступник керівника Офісу Глави держави.
Сибіга також наголосив, що розмова Володимира Зеленського і Джозефа Байдена була розмовою президента країни, що воює, з президентом країни – ключового союзника, лідера євроатлантичного світу. Вона відбувалася відповідно до тих ризиків, які сьогодні постали перед нашою державою.
Він спростував закиди про те, що президент США та президент Росії вели переговори про Україну без участі України. За його словами, напередодні цієї розмови Офіс Президента і його керівник Андрій Єрмак провели низку перемовин з американською стороною на багатьох рівнях, а також з іншими ключовими партнерами України.
“Це означає координацію напередодні важливих міжнародно-правових заходів. Це і розмова Байден – Путін, і інші кроки, які далі будуть здійснені”, – наголосив Сибіга.
Також, за його словами, під час переговорів лідерів України та США було порушено питання внутрішньополітичної ситуації в нашій країні.
“Мені здається, що американська сторона повністю поділяє ці занепокоєння, які накладаються одне на одного: як можливість дестабілізації ситуації всередині держави, що не сприяє ні єдності, ні стійкості, так і в контексті можливої зовнішньої агресії”, – вважає заступник керівника Офісу Президента.
Розмова Байдена і Зеленського: у Білому Домі повідомили деталі
Сибіга додав, що Володимир Зеленський і Джозеф Байден під час розмови торкнулися й питання проведення реформ в Україні. Глава Української держави чітко задекларував рішучість у доведенні їх до кінця, зокрема судової реформи та деолігархізації.
Раніше президент України Володимир Зеленський завершив переговори з очільником Білого дому Джо Байденом, які тривали майже півтори години.
Нагадаємо, президенти Росії та США Володимир Путін і Джо Байден провели перемовини у відеоформаті. Онлайн-саміт тривав понад дві години.
Згодом стало відомо, що президент США Джо Байден після розмови з президентом Росії Володимиром Путіним у вівторок, 7 грудня, поговорить із лідерами європейських держав.
Натомість переговори очільника Білого дому Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського, відбулися лише 9 грудня і розпочалися із запізненням на цілу годину, попри те, що саме Україна була основною темою розмови з Путіним.
До слова, у разі нового військового вторгнення в Україну Вашингтон застосує проти Кремля низку жорстких санкційних заходів, від яких Білий дім досі утримувався.
Зазначимо, працівники західних спецслужб мають у своєму розпорядженні дані, які свідчать про “високу ймовірність” нового російського вторгнення в Україну та дестабілізації ситуації біля кордону.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В Офісі президента заявили про готовність Зеленського до прямих перемовин з Путіним appeared first on Прямий.
Схожі новини
РФ втратила вже 20% нафтових доходів: на Банковій повідомили, чи триватитимуть удари по російським НПЗ
Трамп переконаний, що Україна та Крим мають бути частиною Росії — ексрадниця політика
Як “пролюбили” Трипільську ТЕС. Що це – службова недбалість чи неприхована зрада?