fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

В НАТО відмовилися виконувати вимоги Росії щодо “гарантій безпеки”

 Союзники під час засідання Ради Росія-НАТО підтвердили політику відкритих дверей Північноатлантичної організації і право кожної країни обирати власні механізми безпеки.
Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу за результатами засідання.

У нас відбувся дуже серйозний обмін думками про ситуацію в Україні і навколо неї, і про наслідки для європейської безпеки. Між союзниками по НАТО і Росією існують значні розбіжності з цих питань. Наші розбіжності буде нелегко подолати. Але позитивним знаком є те, що всі союзники по НАТО і Росія сіли за один стіл і зайнялися обговоренням істотних тем. Сьогодні Росія представила пропозиції, опубліковані в грудні, спрямовані на вирішення її проблем в галузі безпеки. Вони включають вимоги припинити прийом нових членів в НАТО і вивести війська з території східних країн НАТО. Союзники зі свого боку підтвердили політику відкритих дверей НАТО і право кожної країни вибирати власні механізми забезпечення безпеки.

Єнс Столтенберг генеральний секретар НАТО

Однак він зазначив, що союзники НАТО чітко дали зрозуміти, що не відмовляться від своєї здатності захищати і обороняти один одного. Зокрема, вони не зменшуватимуть присутність військ у східній частині Північноатлантичної організації.

Генсек НАТО заявив, що Росія не може вирішувати долю України у питанні вступу до альянсу

Водночас Росія і НАТО виразили готовність до діалогу та вивчення можливості проведення наступних зустрічей. Столтенберг додав, що в НАТО готові розглянути конкретні пропозиції для пошуку конструктивних рішень.
Раніше в НАТО підтвердили проведення засідання Ради Росія – НАТО (РРН) 12 січня і закликали Росію “зважати на занепокоєння організації”.
Зазначимо, колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав надати Україні та Грузії місце серед членів Альянсу.
Натомість Російська Федерація вимагає офіційного відкликання обіцянки НАТО про вступ України та Грузії до складу Альянсу під час саміту в Бухаресті 2008 року.
Водночас президент США Джо Байден запевнив, що вступ до Північноатлантичного альянсу є виключно питанням України та країн-членів НАТО.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В НАТО відмовилися виконувати вимоги Росії щодо “гарантій безпеки” appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією