Криза між Росією, Україною й країнами Заходу лише на початковій стадії. Щоб урегулювати конфлікт, потрібно знайти компроміси, спираючись на Гельсінські угоди. Натомість вторгненням до суверенної держави цього досягнути не вдасться.
Так вважає адміністрація США, передає видання Washington Post.
Так, США очікувано отримали від Росії вимогу “залізних, водонепроникних, куленепробивних, юридично обов’язкових гарантій”, що Україна ніколи не стане членом Північноатлантичного альянсу.
Тому після перемовин у Женеві США підготувалися до можливого вторгнення до України або гібридної агресії, як-от кібератаки й інші провокації для дестабілізації. За даними американської розвідки, російський президент Володимир Путін ще не визначився зі сценарієм.
Майже три тисячі солдатів і важка техніка: Росія розпочала військові навчання біля кордонів України
“Якщо Росія піднялася по сходах ескалації і спробувала покарати США кібератаками, адміністрація Байдена готова відповісти тим самим”, — ідеться в повідомленні.
Однією з причин складної ситуації вважають страх Путіна втратити контроль над політичним майбутнім України. Тому в Білому домі розробляють дипломатичний підхід — нову архітектуру безпеки в Європі без шкоди для НАТО. До прикладу, США відкидають недопущення України до складу Альянсу, але натомість пропонують по-іншому сформулювати російський проєкт договору “гарантій безпеки”, спираючись на Гельсінський акт. Ідеться про обмеження на ракети малої й середньої дальності, бомбардувальники B-52 і B-1.
“Повернення до прозорості, зміцнення довіри та зниження ризиків, які відбуватимуться з угодою про військові навчання, зробить обидві сторони, НАТО та Росію, більш безпечними. Якщо ці переговори триватимуть, це того варте”, — зазначив колишній посол США в Україні Вільям Б. Тейлор-молодший.
У США також не підтримують бажання Путіна переписати історію. Зокрема, президент РФ хоче, щоб Захід “ставився до Росії, як до Радянського Союзу” і вів перемовини про завершення нібито холодної війни.
В американському уряді додають, що бажання РФ почуватися безпечно всередині своїх кордонів є нормальним. Але вторгнення до України не посприяє досягненню цієї мети.
Як відомо, в американській газеті The New York Times опублікували нову карту розташування російських військ поблизу кордону з Україною. Натепер близько 100 тисяч ворожих військових оточують нашу країну з трьох боків.
Нагадаємо, Російська Федерація почала перекидати військові вертольоти до українських кордонів. Це може свідчити про те, що Москва продовжує підготовку до масштабного вторгнення.
Крім того, російські війська на Донбасі розпочали заходи з бойової і мобілізаційної готовності. Також вони відпрацьовують питання доукомплектування військових частин.
До слова, працівники західних спецслужб мають у своєму розпорядженні дані, які свідчать про “високу ймовірність” нового російського вторгнення в Україну та дестабілізації ситуації біля кордону.
Також президент Литви Гітанас Науседа заявив, що є багато ознак, що свідчать про високу ймовірність нової російської агресії проти України, яка стане викликом не тільки для України, а й для всього Альянсу.
Зі свого боку очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що в разі повномасштабного військового вторгнення Російської Федерації в Україну Збройні сили не зможуть втримати наступ без допомоги Заходу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post США готові до деяких компромісів з РФ щодо безпеки — Washington Post appeared first on Прямий.
Схожі новини
В Україні почали знецінюватися яйця
До України з російської окупації повернули ще 12 дітей
США поновлять постачання військової допомоги для України після призупинення