fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

В Естонії заборонять продавати зброю росіянам і білорусам з “сірими паспортами”

Міністерство внутрішніх справ Естонії почало готувати поправки до закону, згідно з якими росіяни та білоруси з “сірими паспортами” повинні здати зброю не пізніше кінця 2023 року.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс.
“Моя пропозиція полягає в тому, що відтепер громадяни Естонії мають право володіти зброєю в Естонській Республіці. Громадяни Європейського Союзу та країн НАТО також можуть володіти зброєю в Естонії. Але всі інші повинні здати зброю”, – сказав він.
Зазначається, що дозволи на зброю для росіян і білорусів, які мають дозвіл на проживання в Естонії, але не мають громадянства, більше не будуть подовжуватися, термін їхньої дії закінчиться через кілька років.
“Я думаю, що це правильна точка зору в тому сенсі, що якщо ти хочеш бути мисливцем, але є громадянином Російської Федерації, то ми очікуємо, що ти будеш естонцем, відмовишся від цього громадянства і зможеш продовжувати працювати зі своєю зброєю”, – додав міністр.
Поправки також стосуються громадян Росії та Білорусі, які проживають в Естонії. Вони матимуть рік з кінця 2022 року, щоб продати, здати або привести в непридатність свою зброю, згідно з поправками до Закону про зброю.
Міністр додав, що йдеться про 3000 одиниць зброї або навіть більше. Також заборонять продавати зброю компаніям або НУО, у керівництві яких є російські громадяни.

Ми приймаємо лише українських біженців: Естонія не переховуватиме у себе росіян, які тікають від мобілізації

Відомо, що сірі паспорти мають негромадяни Естонії – особи, які не мають естонського громадянства, але проживають на території Естонії. Статус цих людей регулюється “Законом про іноземців” Естонської Республіки від 1993 року. Більшість негромадян – це колишні громадяни СРСР, які проживали на території Естонії й не отримали її громадянства після розпаду СРСР.
Тим часом у російських містах на акціях протесту проти мобілізації, оголошеної владою, до 21:27 21 вересня за місцевим часом (збігається з київським), затримали більше ніж 920 осіб, більше третини з них у москві – 394 активісти.
До слова, пані посол Великої Британії Мелінда Сіммонс заявила, що оголошена президентом РФ Володимиром Путіним часткова мобілізація є відмовою зрозуміти Україну.
Крім того, пані посол Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк зазначила, що фальшиві референдуми та оголошена часткова мобілізація є ознаками слабкості й провалу Росії.
До того ж міністр оборони Великої Британії Бен Воллес і голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас зреагували на оголошення часткової мобілізації в РФ.
Раніше в Офісі президента України висміяли оголошення часткової мобілізації в Росії.

Поділитися цією публікацією