fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Україну готували до здачі: якими були домовленості Кремля і Банкової перед вторгненням

Політична влада перед повномасштабним вторгненням мала попередні домовленості з Кремлем, що війська РФ не будуть діяти проти цивільних громадян в обмін на швидку капітуляцію України “за три дні”. Про це свідчить низка фактів, зокрема події у Бородянці, аеродромі “Гостомель” та поведінка самих російських окупантів.
Таку думку в етері “Прямого” висловив політолог Володимир Цибулько.
“Я все дуже добре пам’ятаю, тому що територія, де я жив у той момент, була під сильною дією РЕБ, ми фактично не мали мобільного зв’язку. Було відчуття, що влада спеціально приховує реальну загрозу. Це проявилося буквально з ранку 24-го, коли з’явилися заяви депутатки Василевської-Смаглюк у Бучі та Бородянці, що сидіть по домах, не рипайтесь, за три дні все затихне і нічого не трапиться”, – згадує Цибулько.

Про людяність в епіцентрі пекла: Євген Положій презентував роман “Мрія” про мешканців окупованого Гостомеля

За його словами, військова розвідка ГУР точно знала про день нападу, тому основні літаки з аеродрому “Гостомель” до 22 лютого були забрані, але лишилася “Мрія”. “І “Мрію”, як кабанчика на заріз, залишили. У мене таке відчуття, що її спеціально залишили, щоб її знищити, як мрію українців про свободу. Нічого не заважало, навіть за відсутності одного двигуна, цьому борту піднятися в небо і відлетіти. Там один двигун був несправний. Всі “Руслани” перебазували”, – зазначив політолог.
Окрім того, Цибулько висловив здивування, що на місцях не відбувалось жодної резервістів, а перший удар у Бородянці прийняли на себе фактично добровольці, які зібралися.
“Це були ветерани АТО, ветерани спецслужб, вони зібралися в місцевий загін з власною зброєю. Так само було в Гостомелі, в Ірпені. По суті, військових частин тут не було. ППО, яке трохи прикривало Бородянку, отримало команду забратися до Києва, бо треба було прикривати столицю”, – додає політолог.

Абсолютна більшість українців називає недостатньою підготовку до повномасштабного вторгнення, найбільше питань до влади – КМІС

Загалом, на його думку, якщо аналізувати дії влади напередодні нападу, перше, що кидається в очі – дезінформація населення, введення його в оману. “Переконували, що не треба нікуди тікати, сидіть по хатах, сподіваючись на те, що окупанти нічого не зроблять з цивільними. Очевидно, що політична влада мала якісь попередні домовленості, що проти цивільних окупант не буде діяти. Виявилося, що він діяв, і ми всі пам’ятаємо Бучанську трагедію”, – зауважує Цибулько.
При цьому політолог вказує на злочинну недбалість влади, адже Збройні сили України не були приведені у бойову готовність. “Розвідувальна інформація, яка півроку обговорювалася всюди і навіть у медіа, не спонукала політичну владу хоча б почати масове навчання резервістів. Цього не було зроблено. Фактично політична влада несе повну відповідальність за це”, – вважає він.
Також Цибулько нагадав про те, як слідчі органи, такі як ДБР, були перебазовані з Києва за тиждень до початку агресії.
“Політична влада все знала. Вона готувалася до триденного нападу, який швидко закінчиться, всі вмиють руки і розбредуться. Приїде якась група старших товаришів з “Партії регіонів”, бо “Слуга народу” – це молодіжка “Партії регіонів”. Країну точно готували до здачі… Російські війська везли в обозі “регіоналів”, зрадників України, щоб ставити їх гауляйтерами. Власне, в Бородянці Царьов і ті, хто з ним був, збиралися створити окупаційну адміністрацію в Київській області”, – резюмував політолог Володимир Цибулько.

Міна під майбутнє України: як Зеленський і Єрмак створюють контрольовану опозицію з Бойка і уламків ОПЗЖ

Як відомо, 24 лютого виповнюється три роки з початку повномасштабного російського вторгнення. Кремлівський диктатор Володимир Путін оголосив про початок так званої “спеціальної воєнної операції” з метою “демілітаризації” та “денацифікації” України. За кілька хвилин російські ракети з території Білорусі та тимчасово окупованого Криму атакували українські аеродроми та військові об’єкти по всій Україні. Російсько-українська війна, розпочата РФ у 2014 році, перейшла в нову гостру фазу.
Росіяни розраховували на блискавичне захоплення України, адже були переконані, що українці чекають на росіян із хлібом-сіллю. Але насправді з перших годин вторгнення армія агресора зустріла шалений спротив не лише бійців ЗСУ та Національної гвардії, а й пересічних громадян, об’єднаних в загони територіальної оборони, добровольчі формування територіальних громад, волонтерські організації.
У перші місяці війни світ вражали факти, коли жителі міст у Харківській чи Чернігівській областях виходили на вулиці та площі, без зброї зупиняючи російську військову техніку. Коли в окупованих Херсоні, Енергодарі, Мелітополі більше місяця не припинялися акції протесту під українськими прапорами. Коли кияни чи одесити збирали пляшки і наповнювали їх коктейлями Молотова. Коли люди голіруч захоплювали окупантів, бронетехніку, зброю і здавали все це ЗСУ. Таких прикладів боротьби й героїзму українських цивільних чимало.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україну готували до здачі: якими були домовленості Кремля і Банкової перед вторгненням appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією