Українська делегація на чолі з очільником Офісу президента Андрієм Єрмаком терміново вирушає до США для обговорення питання корисних копалин – однак такі перемовини навряд чи принесуть суттєвих результатів, особливо після нещодавніх емоційних заяв Президента України Володимира Зеленського.
Таку думку в етері “Прямого” висловив дипломат Дмитро Чекалкін.
“У Карла Маркса, мені здається, була фраза, що немає таких злочинів, на які не пішли б капіталісти заради 300% свого прибутку. А тепер немає таких жертв українців, на які б не пішли очільники Банкової заради підтримки рейтингу Зеленського. Тому що коли сьогодні в нас у кожній гривні українського бюджету 60 копійок – це допомога або запозичення від наших західних партнерів, то не варто дозволяти так собі ставитись до тих чи інших, нехай і, можливо, недоречних висловів Трампа”, – вважає Чекалкін.
Дипломатія Єрмака: чому Банкова не розуміє ключових меседжів від США
За його словами, Україні треба брати приклад з Канади, Панами, Мексики чи Данії, які утримуються від якихось жорстких заяв і емоцій, хоча вони залежні від співпраці зі США “на два порядки менше, ніж Україна сьогодні”.
“Будь-який зірковий персонаж із зірковою хворобою завжди з нарцистичним складом характеру, і йому недоречно брати участь у фінансових перемовинах, тому що вони можуть бути зірвані саме його емоційністю і не зовсім адекватною оцінкою власних спроможностей і талантів. Абсолютно доречно нагадати про це Зеленському. Навіть якщо є підстави якось аргументовано відповісти на закиди Трампа, то це має робити не Зеленський. Є прес-секретар МЗС чи, наприклад, Стефанішина, яка непогано володіє англійською мовою”, – пояснює дипломат.
“До речі, було б цікаво дізнатися, хто у складі цієї делегації. Я дуже сподіваюся, що там все ж таки наш верховний канцелярист Єрмак не буде своєю недолугою англійською мовою відлякувати партнерів і давати привід жартувати над українцями”, – додав Чекалкін.
Дипломатія по-трампівськи: чому не варто демонізувати президента США
Він вкотре наголосив, що сьогодні стратегічні інтереси України полягають у тому, щоб максимально утриматися від будь-яких емоційних перепалок.
“Зеленський почав вихвалятися своїми рейтингами, давав розпорядження всім заміряти. Хто це буде адекватно сприймати сьогодні? Тим більше, що під час війни це не зовсім доречно вимірювати рейтинги. Хоча навіть якщо спиратися на якісь останні цифри, то рейтинг довіри до Залужного майже втричі більший, ніж рейтинг довіри до самого Зеленського, згідно з даними. І він не може сьогодні казати, щоб він виправдав довіру українських виборців”, – резюмував Дмитро Чекалкін, додавши, що кидати виклик Трампу сьогодні абсолютно недоречно.
Раніше повідомлялося, що 23 лютого керівник Офісу Президента Андрій Єрмак та міністерка економіки Юлія Свириденко матимуть новий раунд перемовин з американською стороною. Згодом очільник президентської канцелярії Андрій Єрмак запевнив, що відбулася конструктивна розмова між Україною і США. За його словами, є просування в роботі.
Тим часом спецпосланник Сполучених Штатів Стів Віткофф припускає, що угода між Україною і США про корисні копалини може бути підписана найближчими днями. Разом з тим він зазначив, що Володимир Зеленський не був впевнений у своїй прихильності до угоди. Однак, зауважив Стів Віткофф, коли Дональд Трамп надіслав йому повідомлення, він змінив свою думку.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Недоречна дипломатія: навіщо Єрмак терміново їде у США appeared first on Прямий.
Схожі новини
Порошенко у річницю повномасштабного вторгнення РФ: могли втратити державу, але обрали спротив та гідність
Путін і Сі Цзіньпін провели телефонну розмову: деталі
Професіоналізм замінили на “м’ясні штурми”: як дії армії РФ змінились за три роки війни