fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Український бойовий лазер “Тризуб”: що це за зброя і яка практична користь

Джерело: Facebook-сторінка автора
Багато питають про українську лазерну зброю “Тризуб”. По-перше, дуже добре, що ми її розробляємо. Ми вступили у клуб технологічно розвинених країн, які можуть собі таке дозволити. А технологічно розвиненим країнам не можна диктувати умови.
По-друге, все ж таки у більшості випадків ця зброя знаходиться на рівні експериментальних зразків. Спроби її використання були ще у 1960 роках. Розвиток відбувався й відбувається за двома напрямками.
Променева зброя нелетальної дії, тобто “засліплення” оптичних приладів, наприклад, у системах наведення. А також для засліплення та травмування очей військовослужбовців, наприклад, під час спостереження або прицілювання через такі самі оптичні прилади.

скріншот з відео

У такий спосіб променева зброя використовувалася, зокрема, у зоні АТО/ООС росіянами у 2016-2019 роках. Зокрема від її дії страждали українські військовослужбовці. Такі технології збереглися у росії з часів СРСР.
Променева зброя летальної дії. Тут усе зрозуміло. Лазерна гармата. Знищення об’єктів.
Лазерна зброя може збивати дрони у повітрі, крилаті ракети, літаки чи гелікоптери, окремі снаряди та бомби й навіть швидкісні балістичні та аеробалістичні ракети. Все залежить від потужності лазера. Чим більш потужним є цей лазер, тим більшу ціль він здатен знищити або збити з курсу. Від потужності лазера залежить також радіус його дії.

скріншот з відео

Головна перевага такої зброї – дуже низька вартість пострілу. Це буквально копійки навіть у порівнянні з артилерійськими снарядами. Ви у прямому сенсі можете витратити 100 гривень, щоб збити крилату ракету вартістю у 10 млн доларів. Натомість щоб збивати такі самі цілі зенітними ракетами, ви теж будете викидати у повітря мільйони баксів без 100% гарантії влучання. А лазерна зброя є більш точною ніж ракетна.
Водночас лазерна гармата сама по собі є дуже тонким та дорогим пристроєм. Для її дії потрібне постійне джерело енергії. А якщо ми хочемо збивати ракети, то таке джерело має бути дуже потужним. Недарма одним з варіантів використання лазерної зброї є корабельна платформа. Тобто у польових умовах це ще й питання мобільності. Крім того, використання цієї зброї обмежується під час дощу, туману та снігопаду (лазерний промінь розсіюється). До того ж цю зброю ризиковано використовувати на лінії фронту. У випадку з “Тризубом” радіус дії становить до 5 км, а це фактично кілл-зона для fpv-дронів та мінометного вогню.

скріншот з відео

У Британії пройшли випробування новітньої зброї для знищення дронів

Тому для кожної зброї має бути своє місце. На мій погляд, лазерна зброя буде чудовим доповненням для системи ППО великих міст, атомних станцій чи інших стратегічних об’єктів. Тоді ці лазерні гармати можна буде під’єднати до потужних стаціонарних джерел живлення, створити для них гарні укриття та використовувати проти ворожих дронів, ракет чи керованих авіабомб всіх типів. А під управлінням штучного інтелекту ця зброя буде працювати хірургічно точно.
Як повідомляв “Прямий”, невдовзі на озброєнні Збройних Сил України з’являться мобільні вогневі групи з лазерами, які знижуватимуть “Шахеди”. При цьому командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський підтвердив, що українські війська вже застосовують лазерну зброю проти росіян.
Нагадаємо, наприкінці минулого року у ЗСУ інформували, що в України є лазерна зброя, її назва – “Тризуб”, а також розвивається проєкт із застосування дрона-“матки” з двома FPV.
До слова, 11 грудня 2024 року Велика Британія успішно провела випробування високоенергетичної лазерної зброї, яка була встановлена на бронетранспортері Wolfhound. Ця зброя продемонструвала здатність ефективно знищувати безпілотники в повітрі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post Український бойовий лазер “Тризуб”: що це за зброя і яка практична користь appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією