fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Українські металурги лякають західних партнерів – ЗМІ

У нещодавньому інтерв’ю виданню LB.ua колишній генеральний прокурор Юрій Луценко згадав вже трохи забутий термін “металургійна мафія”. Мова йшла про те, який вплив мав зв’язок між російською і донецькою вугільною, а потім металургійною мафією на трагічні події 2014 року.

Але якщо тодішні схеми не виходили за межі двох країн, хоч і фактично призвели до війни Росії з Україною, то відголоски сьогоднішньої війни українського олігархату з металобрухтовим сектором чути далеко за океаном. А наші стратегічні партнери, як Туреччина та Польща, задаються питанням: “Чи потрібна їм “така” Україна?”.

Ще минулого тижня американський провайдер фінансової інформації “Yahoo! Finance” опублікував матеріал, що прямо вказував на вплив українського олігархату на ринкові відносини країни. Зокрема, мова йшла про ринок металобрухту, що увійшов в сферу інтересів власників металургійних гігантів України. Перед зустріччю Джо Байдена з Володимиром Зеленським видання задавалося питанням, чи повинні США втручатися в стосунки інших партнерів, щоб допомогти Україні з її сучасною моделлю поведінки?

Зі свого боку в турецьких ЗМІ взагалі почало лунати питання розгляду можливості позбавлення України статусу країни з ринковою економікою.

“Яким же чином країна, якій останніми роками Туреччина надає політичну та економічну підтримку, вирішує вибудовувати з нами ринкові відносини? Маніпулюючи фактами і передаючи в ручне управління олігархам свою економіку, Україна планує заборонити експорт брухту в Туреччину, щоб штучно підвищити свою металургійну конкурентоспроможність”, – зазначається у ЗМІ.

Не менш стурбовано лунає матеріал “Польського радіо”, яке звертаючи увагу на матеріал “Yahoo! Finance “, обережно ставить питання: “А ми точно партнери для України?”. Свої побоювання польські партнери ґрунтують на тому, що наступною сферою впливу українського олігархату може стати аграрний сектор.

“Сьогодні українські олігархи впливають на державу, намагаючись зберегти свою конкуренцію на світовому ринку сталі, а завтра їх може зацікавити аграрний бізнес. Саме в даному секторі ми є для України найбільшим торговим партнером, після металургії”, – зауважує видання.

Поділитися цією публікацією