28 квітня розпочався третій етап моніторингового дослідження щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі.
Про це йдеться на сайті Уповноваженого із захисту державної мови.
Як зазначається, дослідження проводиться в закладах загальної середньої освіти. Воно проходить в межах проєкту Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя і Державної служби якості освіти України.
Зокрема метою дослідження є:
виявлення актуальних тенденцій у використанні української мови в освітньому середовищі;
визначення чинників, що впливають на мовні практики учасників освітнього процесу у межах закладу освіти й поза ним;
оцінка рівня мотивації до вдосконалення володіння державною мовою;
проведення аналізу мотивації до підвищення рівня володіння державною мовою;
вивчення наявності та якості навчально-методичних і цифрових ресурсів для вивчення української мови.
“Освітній процес охоплює всі види діяльності, що відбуваються на території будь-якого закладу. Українська має лунати не лише на уроках, на перервах, на батьківських зборах, в бібліотеці, спортзалі та бомбосховищі. Вона має бути скрізь”, – наголосив Тарас Кремній.
За його словами, дослідження сприяє утвердженню державної мови. Він додав, що важливо дотримуватися статтю 21 Закону про державну мову, яка передбачає обов’язкове застосування української в закладах освіти.
Також Уповноважений закликав усіх учасників освітнього процесу долучитися до активної співпраці у питанні утвердження державної мови в школах та за їх межами.
Протягом 2022-2025 років проводилися щорічні моніторинги застосування української мови як державної у закладах загальної середньої освіти, які передбачали опитування учнів, їхніх батьків та вчителів щодо мови спілкування в освітньому процесі, під час перерв, у повсякденні й стосовно використання онлайн-контенту.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Українська має лунати скрізь”: у закладах освіти почалися перевірки щодо функціонування державної мови appeared first on Прямий.
Схожі новини
ВР може цими днями ратифікувати угоду про ресурси
Скільки податку сплатили українці за “зайві” метри
Чим небезпечний “біженський туризм” для українців