fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Україна повинна якнайшвидше призначити керівників САП та НАБУ – президент Єврокомісії

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала Україну активізувати роботу державних інститутів з боротьби з корупцією і якнайшвидше призначити для цього відповідальне керівництво.
Про це  фон дер Ляєн заявила, виступаючи онлайн на пленарному засіданні Верховної Ради у п’ятницю, повідомляє Інтерфакс-Україна.
За її словами, в Україні створено антикорупційні інститути і тепер основне завдання, щоб ці інститути очолили гідні люди. Вона наголосила, що керівників САП та НАБУ має бути призначено у найкоротші терміни.
“Їх треба призначити якнайшвидше”, – сказала фон дер Ляєн.
Вона також звернула увагу парламенту на необхідність ухвалення закону про медіа, який об’єднав би українське законодавство із поточними стандартами Європейського Союзу.
“Дуже багато законів ви вже ухвалили… Тепер треба все це звернути на позитивну перспективу”, – зазначила президент Єврокомісії.
Фон дер Ляєн заявила, що Україні потрібно взятися за розроблення планів щодо реформи Конституційного Суду.
“Законодавство необхідне для процедур відбору суддів. Інститути мають відродитися, щоб вони могли реалізовувати устремління вашого народу”, – наголосила голова ЄК.
За її словами, Україна йде вірним шляхом. “Попереду довга дорога, але Європа на вашому боці… Ми йтимемо цією дорогою, минаючи важкі часи, аж доки ви не відкриєте двері, які ведуть до вашого світлого майбутнього в Європейському Союзі”, – сказала фон дер Ляєн.
Також президент Єврокомісії назвала кроки, які Україна має здійснити для успішної євроінтеграції.
Як повідомлялося, 1 липня, в сесійній залі Верховної Ради України встановили прапор Європейського союзу.
Нагадаємо, 23 червня лідери 27 країн ЄС на саміті Європейської ради підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні й Молдові.
Як відомо, завдяки спільній позиції президента України Володимира Зеленського та лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка, які працювали з міжнародними партнерами щодо надання Україні статусу кандидата в ЄС, Києву вдалося отримати консолідовану підтримку Заходу.
Україна подала заявку на вступ до ЄС 28 лютого 2022 року, а Грузія і Молдова зробили такий крок 3 березня 2022 року. Єврокомісія оприлюднила свою офіційну думку щодо заявки всіх трьох країн 17 червня 2022 року.
Слід зауважити, що отримання статусу кандидата – один із обов’язкових етапів для країни, яка прагне стати повноправним членом Європейського Союзу.
Більше про те, що дасть Україні статус кандидата в ЄС та чого Європа вимагає від України, можна дізнатись у матеріалі “Прямого“.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна повинна якнайшвидше призначити керівників САП та НАБУ – президент Єврокомісії appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією