В Україну з тимчасово окупованих територій Херсонської, Запорізької та Луганської областей вдалося повернути ще 23 дітей, троє з яких є сиротами.
Про це повідомив керівник благодійного фонду Save Ukraine Микола Кулеба у Telegram.
Серед повернених — 18-річний хлопець з Енергодару. Встановлено, що його батька, колишнього працівника Запорізької електростанції, жорстоко побили росіяни. Після досягнення повноліття виникла загроза примусової мобілізації до армії РФ. Також повернулася семирічна дівчинка, чия мати працювала в училищі та неодноразово відмовлялася від співпраці з окупантами. Через страх розправи їй довелося ховати дітей-сиріт у гуртожитку, щоб їх не викрали росіяни.
Кулеба зазначив, що росіяни намагалися “заохочувати” дітей до навчання у російських школах, обіцяючи платити по 10 тисяч рублів тим, хто погодиться відвідувати їхні навчальні заклади. “Це в той час, коли математику в школі викладала прибиральниця, а англійську мову — колишній касир продуктового магазину, бо більшість вчителів відмовились від співпраці з окупаційною владою”, — додав омбудсмен.
За даними Save Ukraine, з початку війни співробітники організації повернули з Росії та захоплених територій 446 українських дітей. За офіційною інформацією, з 24 лютого 2022 року в РФ депортували 19,546 тис. українських дітей.
Раніше, 31 липня, з тимчасово купованої території Херсонської області вдалося повернути двох дівчаток 3 і 5 років спільно з матір’ю.
Нагадаємо, команда Save Ukraine повернула з тимчасово окупованої території Херсонщини на підконтрольну Україні територію двох хлопців віком 14 та 15 років, а також двох дітей, позбавлених батьківського піклування.
Як повідомлялося, росіяни вивезли 1000 дітей з тимчасово окупованої території Херсонщини у Кабардино-Балкарію, що в Росії на “оздоровлення”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна повернула з окупованих територій 23 дітей appeared first on Прямий.
Схожі новини
Заміна “копійки” на “шаг”: ініціатива НБУ отримує підтримку
В Україні суттєво дорожчає борщ
Україна чи Польща: де банкіри жорсткіші