fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Україна переходить на літній час у 2025 році: коли переводити годинники

Зазвичай перехід на літній час в Україні відбувається в останню неділю березня. У 2025 році це зроблять у ніч з 29 на 30 березня.
Перехід на літній час відбудеться 30 березня о 3:00 годині ранку. О 3:00 ночі за Києвом стрілки годинників треба перевести на одну годину вперед, тобто на 4:00.
Час у годинниках на більшості сучасних гаджетах – смартфонах, планшетах, ноутбуках, комп’ютерах – переводиться автоматично. Тобто вручну змінювати нічого не потрібно. Також, якщо у користувача виставлений будильник, він продовжить дзвонити у вказаний час.
Але деякі старі “кнопкові” телефони, а також механічний годинник потрібно переводити вручну. Це ж стосується і годинників у автомобілях та побутових приладів.
Вплив на здоров’я людини
Навіть невелика зміна часу, яка порушує звичний режим сну, може спричинити такі проблеми, як:
– порушення сну і безсоння
– підвищена втома
– сонливість
– зниження концентрації та продуктивності
– зростання рівня стресу
– розлади апетиту
– коливання настрою та підвищена дратівливість
Особливо складно адаптуватися до зміни часу людям, чия робота має фіксований графік. В середньому організму потрібно від 3 до 10 днів для повної адаптації до нового режиму.
Дані нового дослідження вчених з Університету Орегону свідчать про те, що продуктивність працівників падає і залишається на низькому рівні протягом кількох тижнів після переведення годинників на літній час.
Цей перехід важче переживають люди з хронічними захворюваннями, літні люди та діти. За даними досліджень, в перші дні після переведення годинників зростає кількість звернень до лікарів з приводу серцево-судинних захворювань, а також збільшується ймовірність дорожньо-транспортних пригод через знижену увагу водіїв.
Як знизити стрес та шкоду для здоров’я при переході на літній час
Аби полегшити перехід на літній час, за кілька днів до 30 березня намагайтеся лягати спати раніше, ніж зазвичай. Перед сном провітрюйте кімнату, а вранці снідайте, щоб швидше запустити організм.
Також варто обмежити вживання кофеїну та алкоголю, особливо ввечері, оскільки вони можуть погіршити якість сну.
Крім того, регулярні фізичні вправи допомагають нормалізувати біоритми та покращити сон. Проте важливо уникати інтенсивних тренувань ближче до вечора.
Проводьте більше часу на свіжому повітрі. Прогулянки на свіжому повітрі, особливо вранці, допоможуть організму швидше адаптуватися до змін у режимі дня.
Правильне харчування. Легка вечеря за кілька годин до сну допоможе швидше заснути. Уникайте важкої їжі та великих порцій ввечері.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна переходить на літній час у 2025 році: коли переводити годинники appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією