Попередній текст угоди про рідкісноземельні ресурси засвідчив, що Офіс президента повністю провалив переговори зі США. Причому сам документ не лише невигідний для України, а це “просто кабала для всіх наступних поколінь” і “рейдерське захоплення копалин”.
Таку думку в етері “Прямого” висловила народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Софія Федина, коментуючи текст угоди України з США про рідкоземи, яку оприлюднив нардеп Ярослав Железняк.
“Важливий момент – це ось ці переговорні процеси. Якщо ми почнемо з цієї угоди, яку наш колега Ярослав Желізняк оприлюднив, то перша і найбільша проблема, яку ми маємо на рівні парламенту, – це те, що з парламентом ніхто не говорить, і в парламентсько-президентській республіці парламент не відіграє жодної ролі в переговорному процесі, не маючи зеленого поняття, вибачте за таке порівняння, про що ця угода, як ідуть переговори і які в них є ставки. І це критично-паскудна ситуація, і це одна з причин, чому сьогодні парламент перервав свою роботу за рішенням Стефанчука, який злякався активності депутатів і поспішно закрив сесію”, – заявила Федина.
Таємна угода з Кремлем: як Трамп може допомогти Путіну відновити газову імперію
Причому сам документ, за її словами, не лише невигідний для України, а це “просто кабала для всіх наступних поколінь” і “рейдерське захоплення копалин”.
“Цей проєкт угоди, який ми маємо, не є рамковою угодою, а саме конкретною угодою. Він не те, що невигідний для України, це просто кабала для України, для всіх наступних поколінь. Це є оббирання України, коли вона є у найважчій ситуації, і це є, по суті, рейдерське захоплення усіх українських ресурсів. Тут не йдеться про рідкісноземельні метали, тут йдеться про абсолютно усі українські ресурси. І якщо влада на це буде готова погодитися, то це точно не українська влада. Або на них такі папки компромату, щоб ті папки не відкривали і не оприлюднювали, вони готові погодитися на усе”, – пояснює Федина.
Задля уникнення подібних ситуацій, на думку народної обраниці, парламенту варто відновити свою суб’єктність і вимагати від урядовців детальних звітів.
“Зараз ми маємо більш активно, як коли-небудь, вимагати цих деталей, питатися усіх міністрів, викликати їх, контролювати ці процеси, тому що на кону не угода безпекова, адже про безпеку в цій угоді, принаймні те, що зараз відомо, немає жодного слова. На кону йдеться те, що наші діти не будуть мати взагалі за що жити, а Україна буде колонією Америки, причому ми не знаємо, якої саме Америки. Чи тої, що буде дружити з “московською федерацією”, чи тої, яка буде дружити в іншу сторону, хто його знає”, – додала народна депутатка з “Євросолідарності” Софія Федина.
Тріумф Трампа відкладається: про що (не)домовились США та РФ в Ер-Ріяді
Нагадаємо, напередодні народний депутат Ярослав Железняк отримав повний текст рідкоземельної угоди України з США. Нардеп зазначив, що це не фінальний проєкт, він сподівається, що текст угоди буде змінено. “Текст який я бачив це прям ЖАХ. Всі 18 розділів. Це вже не рамковий меморандум про наміри. Це прям велика і дуже чітка угода. І вона не в нашу сторону”, – заявив Железняк.
Згодом в уряді повідомили, що Кабмін наразі формує позицію щодо робочої версії угоди про корисні копалини, яку отримали від США.
Як повідомлялося, президент США Дональд Трапм заявив, що хоче обміну українських рідкоземельних елементів на допомогу Сполучених Штатів. Окрім того, він повідомив, що очікує підписання угоди про розподіл доходів щодо корисних копалин між Україною й Сполученими Штатами.
Слід зазначити, на тимчасово окупованих Росією територіях знаходяться корисні копалини загальною вартістю 350 мільярдів доларів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Копайте, воно рідкоземельне”: чому Банкова провалила переговори зі США appeared first on Прямий.
Схожі новини
ЗСУ з початку доби відбили 111 атак окупантів, найгарячіше на Лиманському та Покровському напрямках
Червоний рівень тривоги: Землю накриють потужні магнітні бурі
США підтвердили підготовку до передачі Україні додаткових винищувачів F-16